Mastercard, Bu Altcoin ile Web3 Ortaklığı Kuruyor! – Altcoinhaberi.com

Ödeme devi Mastercard, bir altcoin projesi ile ortaklık kurarak web3 alanındaki çabalarını artırmaya başlıyor. İşte detaylar…

Mastercard’ın altcoin ortaklığı dikkat çekti

Mastercard-Immersve ortaklığı, çevrimiçi Mastercard ödemelerini kabul eden satış noktalarında gerçek zamanlı kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirmek için merkezi olmayan protokoller kullanır. Web3 ödeme protokolü Immersve ile ödeme devi Mastercard arasındaki ortaklık, kullanıcıların dijital, fiziksel ve Metaverse dünyalarında kripto ödemeleri yapmasına olanak tanıyacak. Circle tarafından çıkarılan ABD doları destekli bir stablecoin olan USD Coin, Mastercard’ın ağındaki işlemleri gerçekleştirmek için kullanılacaktır.

Bu 17 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Ortaklık ve Yatırım Var!

Mastercard-Immersve ortaklığı, çevrimiçi Mastercard ödemelerini kabul eden satış noktalarında gerçek zamanlı kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirmek için merkezi olmayan protokoller kullanır. Kullanıcılar, teminat için üçüncü bir tarafa güvenmeden doğrudan kripto ödemeleri yapmak için mevcut Web3 cüzdanlarını kullanabilecekler.

Web3 cüzdanları benimsenmeye başlıyor

Bunun yerine, Immersve bir üçüncü taraf uzlaşma sağlayıcısıyla ortaklık kuracak ve kullanıcılarının tüm satın alma işlemleri için USDC kullanmasına izin verecektir. Kullanıcı tarafından işlem başarılı olduğunda, USDC, Mastercard’ın ağına yerleşmeden önce fiat paraya dönüştürülecektir. Kullanıcılar, popüler Web3 cüzdanları aracılığıyla bu özelliğe erişebilecek ve ödemeleri onaylamak için özel anahtarlarını kullanabilecek. Bu bağlamda, Immersve CEO’su Jerome Faury, kripto kullanım durumlarına yönelik iyimserliğini aşağıdaki şekilde paylaştı:

Mastercard gibi tanınmış ve güvenilir bir marka ile işbirliği yapmak, web3 cüzdanlarının ana akım olarak benimsenmesine yönelik büyük bir adım.

Bugün Bu 41 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Immersve, Mastercard ağının ana üyelerinden biridir. Mastercard, Latin Amerika’daki ön ödemeli kartları için kripto borsası Binance ile ortaklık da dahil olmak üzere kripto alanına birkaç adım attı. Kripto ile ilgili dolandırıcılığı önlemek için araçlar başlatmayı planlıyor. Ancak ödeme devinin çalışanları için her şey iyi gibi durmuyor. Bu ayın başlarında, Mastercard’ın NFT ürün lideri Satvik Sethi duygusal sıkıntı ve diğer kötü çalışma koşullarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

Mastercard, Binance ile ortaklık kurmuştu

Ayrıca, Web3 cüzdanları ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde işlem yapmak için Immersve’nin API’lerine ve akıllı sözleşmelerine entegre edilebilir. Mastercard, birkaç yıl boyunca kripto ekosistemiyle alakalı kalmak için çok sayıda ortaklığı teşvik etti.

Mastercard Bu Altcoin ile Anlaştı

Böyle bir girişim, Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Mastercard’ın Latin Amerika’da ön ödemeli bir kart başlatmak için kripto borsası Binance ile ortaklığıydı. Kart, Brezilya’da 14 token için gerçek zamanlı kripto-fiat dönüşümlerine izin veriyor. Piyasaya sürüldüğü sırada avantajlar, uygun satın alımlarda yüzde 8’e kadar kripto para iadesi ve bazı ATM’lerden para çekme işlemlerinde sıfır ücret gibi maddeleri içeriyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu