MasterCard, Bu 4 Altcoin ile Ortaklık Duyurdu!

Ödeme devi MasterCard, yeni ortaklıklarıyla kullanıcılarına kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana yaptığı yeniliklerle dikkat çeken ödeme devi, bu 4 altcoin projesiyle ortaklık kurduğunu açıkladı! Mastercard, bu blockchain geliştiricileri ile Crypto Credential isimli yeni bir projenin üstünde çalışacak! Peki, o kripto paralar hangileri? İşte detaylar…

Ödeme devi Mastercard, bu altcoin projeleriyle ortaklık kurduğunu açıkladı!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası, yeni ortaklıkların duyurulmasıyla beraber yükseliş yönünde sinyaller vermeye devam ediyor. Özellikle son açıklanan ortaklıklar, kripto para birimlerinin benimsenme oranının daha da arttığını ve piyasaya duyulan güvenin de zamanla artacağını ortaya koyuyor.

Son olarak ödeme devi MasterCard, ülkeler arasında dijital varlıkların transferinden başlayarak kullanıcıların cüzdanları arasındaki işlemlerin doğrulanabilir ve uyumlu olmasını sağlayan bir hizmetle kripto para endüstrisine ek güven getiriyor.

MasterCard Blockchain ve Kripto Başkanı Raj Dhamodharan tarafından açıklanan bu yeni haber, 4 altcoin ile ortaklık kurulduğunu ortaya koydu. Dhamodharan tarafından yapılan açıklamaya göre MasterCard, Aptos Labs, Ava Labs, Polygon ve Solana Foundation ile birlikte çalışacak. Konu ile ilgili MasterCard Blockchain ve Kripto başkanı Dhamodharan, şu sözleri aktarıyor:

Halka açık blockchain ağlarında güvenilir, uyumlu ve doğrulanabilir etkileşimlerin gerçekleşmesi için birlikte çalışmaya ihtiyacımız var.

Mastercard, sektörde tüketicilerin, işletmelerin ve hükümetlerin güvenini kazanmak için attığı bu adımla beraber, birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekerken, kullanıcılarını sevindirdi.

MasterCard bu yeni duyuruyla birçok yatırımcının dikkatini çekti!

MasterCard, Crypto Credential ile beraber blockchain ağlarını kullanan tüketiciler ve işletmeler arasında güvenilir etkileşimlerin doğrulanmasına yardımcı olacak bir dizi ortak standart ve altyapı oluşturacağını belirtiyor. Bu kripto para piyasasında son dönemlerde gerçekleşen güven eksikliği için son derece önemli bir adım olabilir. Bununla beraber şirket, NFT projelerinin kripto para göndermek veya almak için gerekenlerden farklı doğrulama gereksinimleri gerektirdiğini aktardı. Bu yeni hamle ile şirket, Web3 dünyasında etkileşim halinde kalmak isteyen yatırımcıların da gerçekleştirmek istedikleri eylemler için tanımlanmış standartları karşılayabileceğini açıkladı.

Bu ilk sınır ötesi kullanım durumunda, Cuma günü Consensus 2023’te duyurulan Mastercard Crypto Credential hizmeti, cüzdanların tanımlanmasına ve işlemlerin Financial Action Task Force (FATF) seyahat kuralı gibi tanımlarla uyumlu olmasına olanak tanıyor. Etkileşimlerin onaylanması için bir dizi ortak standart olan Mastercard Crypto Credential, Mastercard’ın 2021’in sonlarında satın almayı kabul ettiği tanınmış blockchain analitik platformu CipherTrace’in teknolojisini kullanıyor.

Her Kripto Para Yatırımcısının Bilmesi Gereken 26 Altcoin!

Bildiğiniz üzere 2022’de yaşanan birçok kripto para faciasının ardından -özellikle Terra, Voyager ve FTX gibi birçok çöküş olayı- uzmanlar, bu ortaklık duyurusunun birçok yatırımcıyı piyasaya çekeceğini aktarıyor. Bildiğiniz üzere kripto para piyasası, yaşanan bu çöküşlerin ardından toplam piyasa değerinde büyük kayıplar yaşamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu