Manta Network (MANTA), başarısızlıkla suçlandı: DDoS saldırısı!

Celestia (TIA) gibi olacağı konuşulan Manta Network (MANTA), lansman sırasında yaşanan DDoS saldırısı ve airdrop yönetimi nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Geçtiğimiz gün kripto para piyasasında ilginç bir an yaşandı. Kripto yatırımcılarının uzun süredir beklediği ve airdrop şartlarını yerine getirdiği Manta Network (MANTA) lansman gerçekleştirdi. MANTA, lansmandan itibaren düşüş yaşadı ve 2 dolara kadar geriledi. MANTA’daki düşüşünün haricinde, Manta Network’ün başına gelenler de gündem oldu.

Manta Network, lansmandan kısa bir süre sonra DDoS saldırısına uğradı ve ağı kapatmak zorunda kaldı. Ağda meydana gelen sorunlar, airdrop’a hak kazanan kullanıcıları da etkiledi. Kullanıcılar airdrop’tan elde ettikleri MANTA’ları çekemedi. MANTA, eleştirilerin ortasında büyük bir düşüş yaşadı.

Manta Network’ten (MANTA), sıkıntılı başlangıç

Geçtiğimiz gün birçok borsada listelenerek sansasyonel bir lansman gerçekleştiren Manta Network (MANTA), lansman sonrası yaşanan süreçler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Manta Network blokzinciri, lansmandan sonra DDoS saldırısına uğradı. DDoS sonucu yavaşlayan ağ, kullanıcıların para çekme ve işlem yapma sürelerini yavaşlattı. Manta Network ekibi, ağın DDoS sonrası biriken işlemler nedeniyle bir kuyruk oluşturduğunu ve bu nedenle işlemlerin aksadığını belirtti. Kripto yatırımcıları, ekibi başarısızlıkla suçladı.

Bilindiği üzere DDoS, saldırganın kullanıcıların bağlı olduğu çevrimiçi platformları veya siteleri engellemek için kullandığı bir saldırı yöntemi olarak biliniyor.

Manta Network kurucu ortağı Kenny Li, blokzincir ile ağ uygulamaları arasındaki iletişimin ciddi şekilde sınırlandığını ifade etti. Ekip tüm fonların güvende olduğunu söylese de bu yatırımcıları tatmin etmedi. Airdrop’tan elde ettikleri MANTA’ları çekemeyen yatırımcılar, proje ekibinin başarısız lansmanı konusunda sitem etti.

TIA gibi olacağı konuşulan MANTA, Binance’te listelendikten sonra 3,33 dolara kadar yükseliş yaşadı. Ancak FUD’ların artması ve ağda yaşanılan sorunlar, MANTA fiyatını 2 dolara kadar düşürdü.

CoinMarketCap verilerine göre, MANTA’nın dolaşım arzına göre piyasa değeri 547 milyon dolar seviyesinde. MANTA, son 24 saatte 1,28 milyar dolarlık işlem hacmine imza attı.

Manta Network, kullanıcılara modüler blokzincir aracılığıyla daha hızlı ve daha ucuz bir blokzincir deneyimi sunmayı hedefliyor. Ağ yapısı bakımından Celestia’ya benzeyen proje, Polygon ve Binance Labs tarafından destekleniyor.

Başa dön tuşu