Madenciler Dogecoin Satıyor! Fiyat Ne Olur?

IntoTheBlock verilerine göre, madencilerin Dogecoin rezervleri Mart ayının sonundan bu yana önemli ölçüde azaldı. Bu arada DOGE, yaklaşık bir ay boyunca tutarlı bir düşüşten sonra önemli bir fiyat noktasının üzerinde seyrediyor. Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre, iki ayın en düşük seviyesine gerileyen DOGE, belirli bir grup arasında önemli bir faaliyeti tetikledi. Ancak bunların büyük resim üzerindeki etkisi oldukça önemsiz kalıyor

Dogecoin madencileri nakit çıkışı yapıyor

Kripto istihbarat platformu IntoTheBlock’a göre, Dogecoin’in madencilerin rezervleri Mart ayının sonundan bu yana önemli ölçüde azaldı. Mart ayına bakıyoruz, çünkü bu, madencilerin rezervlerindeki en büyük DOGE miktarının 2023 için şimdiye kadar kaydedildiği dönem. Şu anda bunların değeri 4,53 milyar DOGE. Yani bir buçuk ay öncesine göre 240 milyon daha az. Dolar bazında, Dogecoin’in mevcut fiyatıyla, sırasıyla 514,63 milyon dolar ve 45,69 milyon dolar.

CoinMarketCap’in 10 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ettiği Dogecoin’in piyasa değeri ile karşılaştırıldığında bu rakam küçük görünebilir. Bununla birlikte, DOGE’nin 240 milyonu tüm madencilerin rezervlerinin %5’ini temsil ediyor. Bu da damping oranını ortalamanın üzerinde olduğu anlamına geliyor.

Dogecoin
Kaynak: IntoTheBlock

İlginç bir şekilde, madencilerin satışları DOGE’nin 3 Nisan’da %20’den fazla artış göstermesinden birkaç gün önce başladı. Daha yakından bakacak olursak madenciler, bir hafta önce 80 milyon DOGE sattı. Bir hafta sonra ise bundan sadece 10 milyon daha az sattıkları ortaya çıkıyor. Aynı zamanda, bu süre zarfında fiyat %45 oranında yükseldi. Sonra ise %21 oranında düştü. Yani, Dogecoin madencilerinin bu pompalamadan yararlanmadığını söylemek mümkün.

DOGE, geri adım attı, bundan sonraki hamlesi ne?

Dogecoin fiyatı, 19 Nisan’dan bu yana %20,89’luk bir düşüş kaydetti. Bunun ardından, son dört gün içinde 0,070 dolara kadar geriledi. Meme coin’i, yazı sırasında 0,073 dolardan işlem görmeden önce iki ayın en düşük seviyesini sıyırdı.

DOGE 1 günlük grafik

Bu toparlanma, DOGE’nin el değiştirme hızı olan altcoin’in hızındaki ani bir artışın ardından geldi. Yüksek hız genellikle aktif bir kullanıcı tabanına işaret eder. Ayrıca, Dogecoin söz konusu olduğunda bu oran önemli ölçüde daha yüksektir. Bu arada, 11 Mayıs’tan bu yana adreslerdeki değişim %477 artarak 3,2’den 20,8’e yükseldi.

Dogecoin
Dogecoin hızı

Bunun büyük bir kısmı, çok sayıda yatırımcıdan oluşan daha küçük cüzdan sahipleri arasındaki artan faaliyetin sonucu. Bu cüzdan grupları, bakiyelerinde birikim yaptıklarını gösteren bir artış kaydetti. Böylece, geçen hafta toplu olarak 600.000’den fazla DOGE ekledi. Bununla birlikte, meme coin ile ilgili olarak, bu nispeten önemsiz. Birikim 42.000 doların biraz üzerinde bir değere sahip ve fiyat hareketi üzerinde hiçbir etkisi yok.

Dogecoin
Dogecoin arz dağıtımı

Dogecoin fiyatındaki değişim, 100.000 dolardan fazla değere sahip büyük işlemlerde dalgalanma gözlemlendiğinde beklenebilir. Çünkü bu balina aktivitesinin bir işareti olacaktır. İleriye dönük fiyat hareketinden ne beklenebileceğine gelince, net iyileşme belirtileri olmadığından yatırımcıların biraz dikkatli olması gerekiyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin (kırmızı) üzerinden geçmeye yaklaştığı için boğa geçişinin eşiğinde görünüyor. Ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala 50.0’daki nötr işaretin altındaki ayı bölgesinde. Dolayısıyla kısa vadede bir sonraki hedef 0,078 dolara doğru yükseliş olmalı. Bu seviyenin 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile çakışarak bir destek tabanına dönüşmesinin, potansiyel toparlanmaya bir miktar güç sağlaması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu