Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, İstanbul’da faaliyet gösteren bir psikoloji merkezidir. Merkezin sahibi kadın girişimci psikolog Göksu Ceren Dübüş, İstanbul’da bir psikolog olarak hizmet vermektedir. İstanbul’da psikolog arayanlar için doğru kliniğin Lanu Psikoloji Merkezi olduğunu söyleyebiliriz.

Lanu Psikoloji Merkezi, çift terapisi almak isteyenlere bilgi vermektedir. Ayrıca bireysel terapiler, aile çift terapisi, cinsel terapiler, psikodrama grup yaşantısı, WISC-IV çocuk zeka ölçeği, MMPI kişilik envanteri ve MOXO sürekli performans testi gibi hizmetler sunmaktadır.

Merkezde görevli olan uzman klinik psikologlar, Türk Psikologlar Derneği’nin akredite ettiği üniversitelerde psikoloji lisans eğitimlerini tamamlamış, yüksek lisans mezunu ve uzmanlık alanlarında tecrübeli profesyonellerdir. Ayrıca, çalıştıkları ekolün eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamışlardır.

Bilişsel ve davranışçı terapi, bireyin psikolojik sorunlarını işlevsiz düşünce ve davranışlarını değiştirerek iyileşmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Bu terapi yöntemi, çeşitli anksiyete bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, yeme bozuklukları ve kişilik bozuklukları gibi pek çok psikolojik sorunda etkili olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, bireysel terapi alanında da hizmet vermektedir. Bu alanda duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları, bağlanma sorunları, travma sonrası stres bozukluğu, yeme bozuklukları, uyum bozuklukları, öfke kontrol bozukluğu, dürtü kontrol sorunları, yas ve kayıp süreci, yetişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi çeşitli sorunlar üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Ayrıca, Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, cinsel terapi hizmetleri de sunmaktadır. Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatristler ve psikologlar tarafından uygulanan bir tür kognitif davranış terapisidir. Bu terapi yöntemi, kadın ve erkek cinsel işlev bozuklukları, mastürbasyon ve porno bağımlılığı gibi konularda yardımcı olmaktadır.

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, aile ve çift terapisi alanında da hizmet vermektedir. Bu terapi çeşidi, çiftler arasındaki çatışmaları ve sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Aile içi ilişkisel ve iletişimsel problemler, şiddetli geçimsizlik, boşanma süreci danışmanlığı, aldatma, duygusal istismar, ihmal ve şiddet gibi konular üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, İstanbul Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi’nde bulunmaktadır. Merkez, bilimsel dayanağı bulunan ve kanıta dayalı olan yaklaşımları kullanarak, mesleki çalışma ve etik sınırlarını gözetmektedir.

Başa dön tuşu