Kurumsal Para, Bu Altcoinler İçin İştahlı! – Altcoinhaberi.com

Coinbase Kurumsal Araştırma Başkanı David Duong, geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde kripto paralara olan ilgisinden bahsetti. Coinbase’deki kurumsal akışların giderek BTC ve ETH’nin yanı sıra diğer kripto paralara yönlendirildiğini belirtti. İşte kurumsal yatırımların ilgisini çeken o altcoinler…

Kurumsal yatırımcıları farklı kripto paraları aramaya yöndiren faktörler

Duong, havalelerinin sadece Bitcoin’den daha geniş olduğunu ve Coinbase’deki neredeyse tüm kurumsal akışların altcoin’lere yönelik olduğunu belirtti. Uzmana göre, Coinbase’deki kurumsal akışların %55’i hala Bitcoin ve ETH’de, bakiyeyi altcoin’ler için bırakıyor.

Duong, sadece Bitcoin ve Ethereum dışında ekosistemin geri kalanında neler olup bittiğine hala çok fazla odaklanıldığını belirtti. Ayrıca, makro faktörler, mevsimsellik ve kriptonun diğer risk varlıklarıyla ilişkili olma olasılığı nedeniyle piyasa koşulları nispeten belirsiz kalsa da, Ethereum’un yaklaşmakta olan güncellemelerinin insanların radarında olacağını da sözlerine ekledi.

Kurumsal yatırımcıların altcoinler ve kripto paralara yönelik iştahı büyüyor

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara yönelik ilgisi son yıllarda arttı. Bu eğilim, kripto para piyasasının büyümesi, artan sayıda kurumsal borsalar ve düzenleyici netlik dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden kaynaklanıyor.

Kripto para piyasasının büyümesi, kripto paralara kurumsal ilginin artmasına neden oldu. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, toplam piyasa değeri son birkaç yılda önemli ölçüde arttı ve 2021’in başlarında 2 trilyon doların üzerine ulaştı. Bu büyüme, her zaman yeni yatırım fırsatları arayan kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti.

Hangi altcoin’ler artan oranda kurumsal ilgi görüyor?

Düzenleyici netlik, kripto paralara kurumsal ilginin artmasına da katkıda bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, kripto para birimlerinin potansiyelini fark etmeye başlıyor ve sektörü düzenlemek için yasalar çıkarıyor. Bunu takiben, kurumsal yatırımcılar stablecoinler ve DeFi coin’lerine de ilgi göstermeye başlıyor. Coinbase Kurumsal Araştırma Başkanı David Duong’in kurumsal yatırımcı topladığını belirttiği DeFi projeleri şu şekilde:

 1. Lido Staked Ether (sTH)
 2. Dai (DAI)
 3. Uniswap (UNI)
 4. Chainlink (LINK)
 5. Lido (LDO)
 6. The Graph (GRT)
 7. Aave (AAVE)
 8. Frax (FRAX)
 9. Synthetix Network (SNX)
 10. Maker (MKR)

Coinbase’in raporunda kurumsal yatırımcıların ilgisini çektiği belirtilen stablecoin’lerden en büyük 10 coin şu şekilde:

 1. Tether (USDT)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Binance USD (BUSD)
 4. Dai (DAI)
 5. TrueUSD (TUSD)
 6. Pax Dollar (USDP)
 7. Gemini Dollar (GUSD)
 8. USDD (USDD)
 9. Frax (FRAX)
 10. USDJ (USDJ)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu