Küba’dan ABD yaptırımlarına karşı kripto para hamlesi

Habertürk’te yer alan habere nazaran, Küba Bakanlar Şurası, Salı günü ABD´nin ülkeye yönelik yaptırımlarıyla uğraş edebilmek için alınabilecek ekonomik tedbirler kapsamında bir ortaya geldi. Küba İktisat Bakanı Alejandro Gil Fernandez, ABD Lideri Trump idaresinin yaptırımlarından daha az etkilenen, sürdürülebilir bir iktisat modeli oluşturulması için kripto para üniteleri teknolojisinin değerlendirildiğini söyledi.

Küba Lideri Miguel Diaz-Canel´in de yer aldığı bi yuvarlak masa toplantısında konuşan Gil, şu değerlendirmeyi yaptı:”Ulusal ve milletlerarası ticari süreçlerde kripto para üniteleri uygulamasına yönelik araştırmalar yapıyoruz. Meselelere tahlil arayışında takviye olması için bu cins tedbirlerine ne halde uygulanabileceğini incelemeniz gerekir.”

Gil, kelam konusu ekonomik tedbirler kapsamında ayrıyeten ihracatı artırma ve çeşitlendirmenin de değerlendirildiğine dikkat çekerken, bilim ve besin birliğine yönelik yatırımlarla devlete bağlı şirketlerin güçlendirilmesinin ehemmiyetini vurguladı.

https://www.haberturk.com/kuba-dan-abd-yaptirimlarina-karsi-kripto-para-hamlesi-2501510-teknoloji

Başa dön tuşu