Kripto yatırımcısı, altcoin’lerin yükselişi için ocak ayını işaret etti

Kripto para yatırımcısı Brian Kelly, Bitcoin’in yaşadığı yükselişin ardından altcoin’lerin de önümüzdeki ay artmaya başlayabileceğini dile getirdi.

CNBC’nin Fast Money programında söz alan dijital varlık şirketi BKCM’in CEO’su, tarihi fiyat modellerine bakıldığında bazı altcoin’lerin ocak ayında toparlanmaya başlaması gerektiğini söyledi.

“Genel olarak boğa piyasalarında tanık olduğumuz şey, Bitcoin’in yükselmesinden yaklaşık bir ay sonra altcoin’lerin yükselmeye başlamasıdır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kelly, kripto para piyasalarının yaklaşık iki yıldır makroekonomik koşullar sebebiyle bir baskıyla karşı karşıya kaldığını ancak durumun tersine döndüğünü dile getirdi.

“Bunun makro bir rüzgar olduğunu düşünüyorum. Neredeyse iki yıldır artan oranlar, güçlenen dolar gibi makro rüzgarlar ile mücadele ediyoruz.(…) Küresel likiditeye baktığımda altın ve Bitcoin’in iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum.”

Yatırımcı son olarak, Nisan 2024’teki BTC yarılanmasının ardından lider kripto paranın büyük bir yükselişe geçeceğine inandığını vurguladı.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre 43.888 dolar üzerinden işlem görüyor.

Başa dön tuşu