Kripto Para Satın Almak İçin Otomobilinizi Satar mıydınız?

Kripto paralar bilhassa son birkaç aydır daha geniş bir kısma yayılmaya ve ilgi çekmeye başladı. Buna en büyük sebep ise kurumsal yatırımcılarla tanınan isimlerin bu alana girmesi oldu. Örneğin dünyanın en güçlü adamlarından birisi olan Elon Musk’ın daima Dogecoin‘den (DOGE) bahsetmesi kripto para dünyası dışındaki insanları da DOGE ile tanıştırmış oldu. Hatta Musk’ın sözleri DOGE’un %800 oranında yükselmesini bile sağladı.

Peki kripto para yatırımı yapmak için otomobilinizi satar mıydınız? Buna büyük bir evet karşılığını veren birisi var. Hem de Dogecoin için. Sahibinden.com’da ilan açan bir vatandaş, “Dogecoin almak için satılık SEAT LEON” sözlerini kullandı. Vatandaş, ilanın açıklamasında ise şu sözleri kullandı:

“Resimlerde exper ve hasar kaydı sorgulamaları mevcut. 2006 model 223 bin km orjinal. Genel bakımları yapıldı. Yakın vakitte Ön camda sebebini bilmediğim bir çatlak oluştu fotoğraflarda yoktur. Araç hakkında tüm bilgiler mevcut lütfen yalnızca almak için irtibata geçin. Alıcısına güzel olsun. Üstüne para alabileceğim araçlarla takas olur. Doge alacağım (yatırım tavsiyesi değildir!)”

Dogecoin’de Durum Ne?

Dogecoin, son 1 haftada CoinMarketCap bilgilerine nazaran yaklaşık %120 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para ünitesi son 24 saatte her ne kadar düşüş yaşasa da 0.070 dolar düzeyini korumak için direniyor.

Başa dön tuşu