Kripto Para Portföyünüz İçin En İyi 5 Coin Bunlar!

Kripto para piyasasında iyi ve sağlam bir portföye sahip olmak çok önemlidir. Ancak bunu kurmak zordur. Bu nedenle, kripto para uzmanı Camille Lemmens, birinci sınıf bir portföy için en iyi beş coin içeren bir seçenek sunuyor. Uzman, seçtiklerinin düşük riskli ve sağlam getirili olduğunu belirtiyor.

İlk olarak sepete lider kripto para Bitcoin’i atıyoruz

Bitcoin tüm kripto para birimlerinin OG’si. Her portföy için ciddi bir rakip. Ancak, Bitcoin sizi bir gecede x100 ile zengin yapmayacak. Bununla birlikte, bir sonraki boğa koşusunda x4 veya x5 yapma potansiyeline sahip sağlam bir kripto para. Örneğin, 15 Haziran Perşembe günü BlackRock’ın bir Bitcoin ETF’si kaydettiği kamuoyuna açıklandı. Bu, birçok şirketin Bitcoin’i temsil eden tamamen düzenlenmiş bir finansal araç satın almasına olanak sağlayacak.

BTC’nin şu anki 25.540 dolarlık fiyatı iyi bir giriş noktası. Bu, bir yıl öncesine göre hala %15 artış demek. Piyasa değeri 495 milyar dolar. Maksimum 21 milyon arzın 19,4 milyonu halihazırda dolaşımda. Fiyat düşse bile paniğe kapılmak için bir neden yok. Kripto paralarınızı zararına satmayın. Bitcoin geri döneceğini defalarca kanıtladı. Ancak bu sıçramalar zaman alabilir. Bir sonraki boğa koşusu, bir sonraki Bitcoin halvingi civarında gerçekleşebilir. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yarılanma Nisan 2024’te gerçekleşecek. Aşağıdaki resim Bitcoin halvinginin bir grafiğini gösteriyor.

Kripto para
Kaynak: Binance

İkinci sırada Cardano (ADA) var

Cardano, Charles Hoskinson’ın buluşu Kendisi orijinal Ethereum ekibinin bir parçasıydı. Bu bir Proof-of-Stake Blockchain’i. Hoskinson, geliştirmesine 2015 yılında başladı. Onu benzersiz kılan şey, peer-to-peer inceleme üzerine kurulan ilk Blockchain olması.

Çok çeşitli kullanım alanları var. Örneğin, sağlık hizmetleri, hükümet, tarım veya finans. Ancak, Cardano’nun akıllı sözleşmeleri tanıtması 2023’ün başlarına kadar gerçekleşmedi. Yavaş ama aynı zamanda sağlam ve istikrarlı inşaatçılara sahip. Bu, Hoskinson ve Blockchain’in düzenli olarak eleştirilmesine neden oldu.

Bununla birlikte, piyasa değerine göre 8. sırada yer alıyor. Şu anki ADA fiyatı 0.2620 dolar. Bu, geçen yıla göre %49 düşüş anlamına geliyor. Piyasa değeri 9,18 milyar dolar. Maksimum 45 milyar ve toplam ADA token arzının 35 milyarı dolaşımda. ADA, her portföy için harika bir kripto para.

Polygon’u (MATIC) da kripto para sepetine atmak lazım

Polygon bu yıl tüm işlerin üstesinden gelmiş gibi görünüyor. Bu yıl boyunca güçlü ortaklıklar kurmaya devam ettiler. Polygon’un spot ışıklarının altında olmadığı bir hafta neredeyse yoktu. Sonuç olarak, Polygon YouTube kanalımızda çok fazla yer aldı.

Ethereum’un üzerine inşa edilmiş bir katman 2 çözümü. Ethereum’un aksine, hızlı ve düşük maliyetli işlemler sunuyor. Bunun için, diğerlerinin yanı sıra, zk teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, 19 Haziran’da 2.0 sürümünü piyasaya sürüyorlar. Halihazırda, örneğin aşağıdakileri içeren kapsamlı bir ekosisteme sahip:

  • NFT’ler
  • DeFi
  • Köprüler
  • Oracles ve çok daha fazlası.

MATIC fiyatı şu anda 0.5893 dolar. Piyasa değerine göre sıralandığında 13. sırada yer alıyor. Piyasa değeri 5,47 milyar dolar. 10 milyar maksimum token’ın 9,2 milyarı halihazırda dolaşımda. Geçen yıl boyunca %40,8 artış gösterdi. Herhangi bir portföye başka bir iyi katkı.

Sepette Polkadot’u (DOT) unutmuyoruz

Herhangi bir portföye bir başka harika katkı da Polkadot (DOT). Ayrıca Gavin Wood ile bir Ethereum geçmişine sahip. Kendisi Polkadot’un kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı. Beyaz kitap 2017’de gün ışığına çıktı. Ancak, main-net’leri 2020’ye kadar başlatılmadı.

Polkadot’un bir relay-chain’i var. Açıklamak gerekirse, bu Blockchain güvenlik, mutabakat ve birlikte çalışabilirlikle ilgileniyor. Ayrıca, para-chain’ler de var. Bunlar, relay-chain’e bağlı bağımsız Blockchain’ler. Yani, bir teklif kazandıktan sonra 96 haftaya kadar para-chain kiralayabilirsiniz. Para-chain kiralamayı yenileme seçeneği de var.

Şu anki DOT fiyatı 4.38 dolar. Piyasa değerine göre 14. sırada yer alıyor. Piyasa değeri 5,4 milyar dolar. Sınırsız maksimum DOT token arzı var. Ancak, toplam arz 1,4 milyar DOT. Bunlardan zaten 1,2 milyar DOT dolaşımda.

Sepete atmak için son kripto para Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX) portföyünüz için en iyi 5 coin’in son üyesi. Ethereum’un eksikliklerini de gideriyor. Avalanche, düşük maliyetle ölçeklenebilirlik ve hızlı işlemler sağlıyor. Saniyede 4.500 TPS veya işlem gerçekleştirmesi mümkün. Bunu Ethereum’un şu anda sunduğu 7-15 TPS ile karşılaştırdığınızda durumu anlıyorsunuz.

Avalanche aynı zamanda bir Proof-of-Stake Blockchain. Bugünün portföyünde yalnızca PoS’un bir varyasyonu olmayan Bitcoin bulunuyır. Ethereum’un rakibi olarak Avalanche’ın sıkı bir rekabeti var. Dışarıda Ethereum katili olarak adlandırılan pek çok şey var.

Yine de, piyasa değerine göre ölçüldüğünde AVAX 19. sırada yer alıyor. Şu anki AVAX fiyatı 11.43 dolar ve piyasa değeri 3.9 milyar dolar. Maksimum 720 milyon AVAX arzı var. Toplam arz 431 milyon token. 344 milyon token halihazırda dolaşımda.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu yüzden, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu