Kripto Para Balinaları Ethereum (ETH) Satın Almaya Devam Ediyor

Veri sağlayıcısı CoinMetrics’e nazaran, 10.000 ETH yahut daha fazlasına sahip olan ETH cüzdanlarının sayısı bu yıl 1.250’ye yaklaşarak büyük bir büyüme gösterdi. Bu, 2018’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin biraz altında yer alıyor.

Bir U.Today haberine nazaran, Daily Gwei ETH platformunun kurucusu Anthony Sassano, Twitter üzerinden bir CoinMetrics verisi paylaştı. Sassano’nun yayınladığı grafik, 10.000’den fazla ETH’ye sahip adres ölçüsünde 2021’de büyük bir artış yaşandığını, neredeyse 1.250’ye ulaştığını ve 2018’de piyasanın şahit olduğu tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yaklaştığını gösteriyor.

Glassnode’un bilgilerine nazaran, geçen yıl yaklaşık birebir vakitlerde (26 Ocak), 10.000+ ETH’ye sahip cüzdanların toplamı 1.080 idi.

Ethereum Art Geriye 2 Yeni ATH Belirledi

Ethereum yatırımcıları, uzun müddettir beklenen güncelleme ETH 2.0’ın açıklanmasının akabinde, 2020’nin sonlarında çok daha faal bir hale geldi. Staker’lar ETH 2.0 mukavelesine asgarî 32 ETH kilitlemeye başladı ve akabinde, Aralık başlarında Ethereum 2.0 Etap 0 başlatıldı.

Ayrıca SushiSwap, Uniswap, Compound ve başkaları üzere DeFi platformlarının muazzam büyümesi, bu dApp’larda yield farming yapmaya başlayan ve ETH’nin muazzam bir yükseliş yaşamasını bekleyen Ethereum yatırımcılarını kendine çekti.

2021 yılı, Ethereum’un art geriye iki tepe yaşaması ile başladı. İkincisi 25 Ocak’ta 1.467 doları aşması ile gerçekleşti.

Yayın saati itibariyle, piyasasının en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum (ETH), 1.346 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ethereum Vakfı, Reddit ile Ortak Oldu

Haber toplama ve tartışma alanlarında en büyük toplumsal medya platformu olan Reddit, blokzincirini ölçeklendirmek ve hızlandırmak maksadıyla Ethereum Vakfı ile iştirak kurduğunu duyurdu. Husus ile ilgili /r/ethereum/ dizininde şunlar söylendi:

“Bu paydaşlık sayesinde, blokzincirine olan bağlılığımızı artıracağız, Ethereum ekosistemi için ölçeklendirmeyi ve kaynakları hızlandıracağız ve blokzincir teknolojisinin pahasını ve bağımsızlığını milyonlarca sunacağız.”

Reddit, şu anda 50 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip ve daima olarak kullanıcılarını artırmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu