“Kripto İçin Anıtsal Gün!” Piyasa Bu Üç Olayı Takip Edecek

SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı davalarında ardından kripto para piyasası diken üzerinde. Bu gergin ortamda, kripto avukatı Bill Morgan, önümüzdeki hafta içinde gerçekleşecek üç olaya dikkat çekiyor.

Morgan, kripto için anıtsal günü vurguluyor

XRP meraklısı ve kripto avukatı Bill Morgan, yaklaşan etkinliklere dayanarak kripto para birimleri için anıtsal bir günün altını çizdi. Morgan, Binance’in SEC’in geçici yasaklama emri talebine yanıtının 12 Haziran’da verileceğini ve duruşmanın 13 Haziran’da yapılacağını belirtti. İlginç bir şekilde, duruşma tarihi olan 13 Haziran, Hinman belgelerinin yayınlanacağı günle çakışıyor. Ayrıca, Temsilciler Meclisi Mali Hizmet Komitesi’nin dijital varlıkların geleceğini tartışacağı güne denk geliyor. Morgan bu tarihi kripto için anıtsal olarak nitelendiriyor.

XRP meraklısı avukat, yukarıda belirtilen tarihte başka bir önemli olayın gerçekleşme olasılığını vurguluyor. Ancak hafıza onu hayal kırıklığına uğratıyor. Bu hafta SEC, Binance kripto borsasına ve CEO’suna karşı 13 suçlamada bulundu. Ayrıca, şirketin bir borsa ve broker-bayi olarak kayıt yaptırmadığını iddia etti. SEC ayrıca Binance.US varlıklarını dondurmak için geçici bir kısıtlama emri almak üzere harekete geçti. SEC’in son eylemleri kripto piyasasında tepkilere yol açtı. Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoty, davalardaki iddiaların “kanıtlanmamış” olduğunu söyleyerek SEC’i eleştirdi. Bu bağlamda, şu açıklamayı yaptı:

Bu davalardaki iddialar henüz kanıtlanmadı. SEC – Başkan Gensler’in iddia ettiğinin aksine – sadece sallayabileceği ve tokenlerin menkul kıymet olduğunu söyleyebileceği sihirli bir düzenleyici değneğe sahip değil. Mahkemelerin ve Kongrenin bu konuyu nasıl ele alacağını merakla bekliyoruz.

Kripto

Ripple davası, Coinbase ve Binance davalarını nasıl etkiler?

MetaLawMan takma adıyla tanınan kripto dostu bir hukuk uzmanı, SEC’in Ripple kararının komisyonun Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davada nasıl önemli bir rol oynayacağını açıkladı. Hukuk uzmanı, Ripple davasında, özellikle de dünyanın en büyük iki kripto borsası olan Binance ve Coinbase’in dahil olduğu yasal savaşta risklerin arttığını belirtti.

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Coinbase’in menkul kıymet olarak etiketlediği en az 13 kripto varlığın alım satımını kolaylaştırarak kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğini iddia etti. MetaLawMan, yargıç bu varlıkların menkul kıymet olmadığına karar verirse SEC’in hiçbir davası olmadığını söyledi. Ayrıca, Yargıç Torres’in kararının bağlayıcı bir emsal olmadığını açıkladı. Bununla birlikte, Coinbase davasından sorumlu Yargıç Jennifer H. Rearden’in, 13 kriptonun ikincil piyasa satışlarının menkul kıymet olup olmadığını belirlerken Yargıç Torres’in yasal gerekçesini takip etmesini bekliyor.

Önde gelen hukuk uzmanı, Rearden’in sadece altı aydır Yargıç olduğuna dikkat çekti. Öte yandan, Yargıç Torres, birkaç yıldır yargıçlık yapıyor. MetaLawMan ayrıca Yargıç Rearden’in Yargıç Torres ile aynı mahkemede çalıştığının da altını çizdi. Bu bağlamda MetaLawMan, şu hususların altını çizdi:

Bu nedenle, XRP ile ilgili bir Torres kararı ‘bağlayıcı bir emsal’ olmayacak. Bununla birlikte, Yargıç Rearden’ın XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına karar verirken Yargıç Torres’in yasal gerekçesine çok dikkat edeceğine inanıyorum.

Hukuk uzmanı, Yargıç Torres’in XRP ikincil piyasa işlemlerinin menkul kıymet olduğuna hükmetmesi halinde, SEC’in Coinbase ve Binance davalarına başkanlık eden Yargıçlardan onun yasal gerekçesini takip etmelerini isteyeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu