Kilit açılımı kapıda!

13 Mart’ta 329 milyon dolarlık kilit açılımı gerçekleştirecek olan Aptos, yatırımcısını ve ekosistemini düşündürdü.

Bitcoin’in (BTC) 72.000 dolara ulaşmasına rağmen bir türlü beklenen hareketi yapamayan Aptos, kilit açılımıyla gündeme geldi. Düzenli bir şekilde kilit açılımı gerçekleştiren proje, 13 Mart itibarıyla 24,84 milyon APT’yi (329,16 milyon dolar) piyasaya sürecek. Kilit açılımının yaratmış olduğu tedirginlik ve coin fiyatının alt seviyelerde kalması, APT yatırımcılarının canını sıkmış durumda. Peki kilit açılımına dair detaylar nedir? Fiyatı nasıl etkileyebilir?

aptos kilit acilimi

Diğer altcoin’lere oranla geride kaldı!

BTC’nin 72.000 doları, Ethereum’un (ETH) ise 4050 doları aşmasına rağmen APT beklenen performansı bir türlü ortaya koyamadı. Yalnızca coin fiyatı bazında değil, ekosistem olarak da sessiz kalan Aptos, yatırımcılarının tepkisini çekmeye başladı. Bunlara ek olarak gerçekleştirilen kilit açılımları, kaosu daha da ateşlemiş oldu.

13 Mart’ta gerçekleşitirilecek kilit açılımına baktığımızda, 24,84 milyon APT piyasaya sürülecek. Bu APT’ler haberin yazımı itibarıyla 329,16 milyon dolara denk geliyor. Kilidi açılacak olan token’ın dolaşımdaki arza oranı ise yüzde 6,73. Aptos’un güncel piyasa değer, 4,99 milyar dolar. Kilit açılımının yarattığı panik havası, BTC’nin 70.000 doların altına sarkması veya BTC dominasyonunun şiddetli artışı, APT fiyatını alt seviyeleri çekecektir. Böyle bir senaryoda 10 dolara kadar anlık düşüşler gözlemlenebilir.

Kilit açılımlarının fiyat üzerinde kayda değer bir etkisinin olmaması, BTC’nin 70.000 doların üzerinde günlük kapanış yapması veya BTC dominasyonunun yüzde 50 bandına gevşemesi, APT’nin önünü açacaktır. Böyle bir senaryoda ise ilk olarak 15 dolara doğru bir hareket takip edilebilir.

Başa dön tuşu