KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, 2023-2024 yıllarını kapsayan TİS taslağının 26 Aralık’ta patron tarafına teslim edildiği belirtildi. Müzakere sürecinin birinci oturumunun gerçekleştirildiği söz edilen açıklamada, oturuma Özçelik-İş Sendikasını temsilen Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kılıç, Karabük Şube Lideri Kenan Yılmaz ve şube yöneticilerinin katıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şube Lideri Yılmaz, toplantıda sendika ile patron ortasında 47 hususta mutabakat sağlandığını aktardı. İkinci oturumun 3 Şubat’ta yapılacağını bildiren Yılmaz, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“KARDEMİR’deki işçi kardeşlerimizin hak ve menfaatlerinin daha da artırılması için büyük bir heves ve heyecanla süreci başlattık. Son devirde ülkemizdeki hayat pahalılığı ve enflasyon ortamı herkesin malumu. Böylesi güçlü geçim şartlarında bu sürecin startını verdik. Genel Liderimiz Yunus Değirmenci’nin bedelli katkı ve takviyeleriyle, alandaki üyelerimizin kararlı duruşuyla, Karabük’te sendikal takımımızın azim dolu çalışmalarıyla, patron tarafımızın anlayışlı bakış açıları sayesinde inşallah bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağız.”

Yılmaz, KARDEMİR, KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret AŞ (KARDÖKMAK) ve Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ (KARÇEL) çalışanlarının banka promosyon görüşmelerinin de devam ettiğini kaydetti.

Başa dön tuşu