Kamuda sözleşmeli personele kadro teklifi yasalaştı

TBMM Genel Konseyinde AK Parti ve MHP ile Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici ve 175 milletvekilinin imzasıyla verilen Devlet Memurları Kanunu ve Kimi Kanunlar ile 663 sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi ve maddeleşti.

28 Kasım 2022’den evvel kontratlı işçi kapsamında çalışanlar memur takımına geçebilecek.
Memur takımına geçmek isteyenler müracaatlarını kanun yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yapacak.

Sözleşmeli sanatkarlar yanında bunlarla tıpkı yahut emsal vazifeleri yerine getiren 4B kapsamında farklı mali ve toplumsal haklara sahip olarak 1 yıldan az vadeli ve mevsimlik hizmetler kapsamında istihdam edilen kontratlı çalışanlar de daima vazife yapan sanatkarlarla tıpkı statüye getiriliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında vekil imam-hatip ve vekil müezzin-kayyum olarak misyon yapanlar 30 gün içinde başvurmaları halinde KPSS puanı ve imtihandan başarılı olmaları halinde memur takımlarına atanacaklar.

Açıktan vekil ebe ve hemşire olarak misyon yapan ve kanundaki genel kuralları taşıyanlar bu hususun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde müracaat etmeleri halinde, Sıhhat Bakanlığı tarafından ebe ve hemşire takımlarına atanacak.

Başa dön tuşu