Kabine açıklandı! İlk tepki Tether/TL paritesinde görüldü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinesini açıkladı. Bütün hafta boyunca ortaya atılan iddialar doğru çıktı. Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevlendirildi.

Serbest piyasanın kapalı olması nedeniyle dolar/TL kurunda Mehmet Şimşek’in göreve gelmesine reaksiyonu görmek mümkün değil. Fakat kripto para piyasalarının dolar kuru olarak kabul edilen USDT-TRY yani Tether TL kurunda ilk tepki düşüş yönünde oldu.

Kabinenin açıklanmasına kadar Bitci.com borsasında 21.30 TL’nin üzerinde işlem gören USDT/TRY paritesi kabine açıklanır açıklanmaz çok sert şekilde düşüşe geçti. İlk 15 dakikada 21.20 TL’ye inen Tether/TL, ardından da hızla 21.07 TL’ye kadar indi. Ardından gelen tepki alımlarıyla yeniden 21.09 TL’ye çıkan Tether, halen bu seviyelerde işlem görmeye devam ediyor.

İşte yeni kabinedeki bakanlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı – Cevdet Yılmaz

Adalet Bakanı – Yılmaz Tunç

Aile ve Sosyal Bakanı – Mahinur Özdemir

Çevre Şehircilik – Mehmet Özhaseki

Dışişleri Bakanı – Hakan Fidan

Enerji Bakanı – Alparslan Bayraktar

Gençlik Bakanı – Osman Aşkınbak

Hazine ve Maliye – Mehmet Şimşek

İçişleri Bakanı – Ali Yerlikaya

Kültür Bakanı – Mehmet Nuri Ersoy

Milli Eğitim – Yusuf Tekin

Milli Savunma – Yaşar Güler

Sağlık Bakanı – Fahrettin Koca

Sanayi Bakanı – Mehmet Fatih Kadir

Tarım Bakanı – İbrahim Yumaklı

Ticaret Bakanı – Ömer Bolat

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu