Japon Finans Devi Yeni Ripple (XRP) Hizmetini Duyurdu

Japon finans devi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade, 4 Şubat’ta yaptığı açıklamaya nazaran lending hizmetine XRP takviyesi ekledi. Şu andan itibaren, beşinci en büyük kripto para olan XRP’nin sahipleri lending geliri elde etmek üzere para yatırabilecek.

Yapılan duyuruya nazaran, hizmete 1.000 ila 100.000 ortasında değişen ölçülerde XRP yatırılabilecek. Lending mühleti ise, 84 gün olarak belirlendi.

SBI VC Trade, lending hizmetini Kasım ayında başlatmıştı. Hizmet başlangıçta sadece Bitcoin’i (BTC) destekliyordu ve en az yatırım ölçüsü ise 0.1 BTC idi.

Kasım 2016’da kurulan SBI VC Trade, hizmetlerini genişletmeyi planlıyor. SBI Group’un kripto para odaklı kolu, Kasım ayında yaptığı açıklamada lending hizmetine önder altcoin Ethereum’u da eklemeyi planladığını söylemişti.

SBI Holdings XRP’nin Yanında

XRP’yi piyasaya süren Ripple’ın, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından dava edilmesinin akabinde SBI Holdings, sıkıntı durumdaki şirkete dayanak oldu.

SEC’in bir menkul değer olduğunu argüman ettiği XRP, aslında Japonya maddelerine nazaran bir “kripto para ünitesi varlığı” olarak kabul ediliyor. Ocak 2020’de SBI Holdings, hissedarlarının XRP’den yararlanmalarını mümkün kılmıştı.

Başa dön tuşu