İşte ‘Satın Al’ Çığlıkları Atan En İyi Altcoinler!

Satın al çığlıkları atan en iyi altcoinler için çoğumuz hazırlık yapıyoruz. Ancak hazırlık yaparken bu kripto para birimlerini belirlemek önemli. Piyasada birçok kripto para peki hangisine yönelmek gerekiyor. Altcoinbuzz bu önemli soruya cevap veriyor.

En iyi altcoinler

Boğa piyasası yakında geri dönecek. Gerçekten dönecek. Layer 1, son boğa koşusunda %1924’lük devasa bir kazanç elde etti. Ancak geride kalmamak için, Layer 2 çözümlerinden biri %7200 kazanarak daha çok kazandırdı.

Arbitrum Çok Tartışılan Kararı Duyurdu! ARB Satılacak mı?

Kimden bahsediyorum? Ethereum ve Polygon. Polygon, boğa geri döndüğünde Layer 2 çözümlerinin getirdiği büyük fırsatlardan sadece birini temsil ediyor. Ayı piyasalarında genellikle Layer 1’lerden daha fazla zarar görürler. Ayrıca boğa piyasalarında Layer 1’lerden daha iyi performans gösterirler. Bir sonraki boğa koşusu için hangi Layer 2’nin altcoinlerine yükleniyoruz?

Altcoinler içinde Arbitrum

Bizim tezimiz, bir sonraki boğa piyasasında, Layer 2 çözümlerinin birçok Layer 1 projesinden daha hızlı büyüyeceği yönünde. Bu büyük büyümeyi daha önce de gördük. Bunlar son 18 aydır yaşadığımız bu zorlu piyasada bile büyüyen projeler. Dolayısıyla Arbitrum’dan bahsetmeden büyük potansiyel Layer 2’lerden bahsedemeyiz. Arbitrum sadece bu yılın ve bu ayı piyasasının en büyük, en çok duyurulan airdrop’u değil. Birçoğunuzun hak kazandığını ve birçoğunuzun da kazanamadığını biliyorum.

Şimdi ARB’de pozisyonunuzu oluşturmaya başlamak için harika bir zaman. Birkaç hafta önce bir Cuma gecesi yaşanan fon boşaltma olayından sonra ARB’nin fiyatı 1 doların altına düştü. Şimdi ise 1 dolar seviyesinde. Bu da piyasa değerini 1,2 milyar dolar ve CoinGecko’ya göre piyasa değerine göre 38 numaralı proje olarak gösteriyor.

Bunun değerinin altında olduğunu düşünüyoruz. Arbitrum birkaç kategoride lider olarak ortaya çıkıyor:

  • DeFi
  • Perp DEX’leri
  • Şans oyunları
  • ETH üzerinde NFT Gaming

Arbitrum, ücretlerde en yüksek gelir elde eden L2’dir. Ve TVL’ye göre en büyük 4. DeFi zinciridir. Yalnızca Ethereum, Tron ve BNB Smart Chain daha yüksektir. Kısa bir süre içinde 2 milyar doların üzerinde TVL’ye sahip oldular. Bu rakam Polygon, Optimism ya da Avalanche’tan daha fazladır.

Protokolleri gün geçtikçe daha fazla hacim kazanıyor. Ağın tartışmasız amiral gemisi protokolü olan GMX, ücretlerde lider DEX’tir. Ayrıca genel olarak 9. sırada ve ETH ya da Tron gibi kendi zincirleri olmayan tüm protokoller arasında 5. sırada yer alıyor. Sizin favoriniz hangi L2 projesi? En çok hangisini kullanıyorsunuz?

Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Binance de Duyuru Yaptı!

Polygon (MATIC)

Polygon’un sahip olduğu ve kurmaya devam ettiği ortaklıkların sayısı artmaya devam ediyor. Sanki hiç durmayacakmış gibi görünüyor. Daha önce de kriptokoin.com olarak belirttiğimiz gibi, iş geliştirme ekibi sektörün gıpta ettiği bir ekip. Önemli olan ve Web3’e girmek isteyen her büyük eski Web 2 işini kapatıyor gibi görünüyorlar.

Ama dahası da var. Bu ayı piyasasında hem bina hem de fiyat konusunda çoğu projeden çok daha iyi performans gösteriyorlardı. Ancak MATIC Nisan başında 1,20 dolara ulaştığından beri fiyatları yarı yarıya düşerek 60 sente kaadr geriledi. Bir fonun kapanması nedeniyle Cuma gecesi yaşanan büyük satış, Polygon da dahil olmak üzere birçok altcoinin fiyatının düşmesine yardımcı oldu. Fiyatlar Polygon için bir yıldan biraz daha uzun bir süredir bu kadar düşük olmamıştı. Eğer otobüsü kaçırdığınızı düşünüyorsanız, bir şansınız daha var. Sakın kaçırmayın.

Stacks

BRC-20’ler. Ordinals. Bitcoin’de NFT’ler. Bitcoin üzerinde Meme coin’ler. Kriptonun en sıcak trendinde neler olup bittiğini görmemek için bir kayanın altında yaşıyor olmanız gerekir. Peki Bitcoin’den sonra bu trendden en çok kim faydalanıyor? Stacks. Bitcoin’in en üst Layer 2’si.

İlk olarak, neredeyse tüm Ordinal uyumlu cüzdanlar Stacks’in bir parçası olan ekiplerle uyumludur. Ayrıca bunlar tarafından oluşturulmuştur. Ordinals için normal bir Bitcoin cüzdanı kullanamazsınız. Ancak kısaca, Taproot yükseltmesi bunun nedenidir. Stacks cüzdanları bunun için zaten etkinleştirilmiştir. Böylece çoğu cüzdanda Ordinals, Bitcoin ve Stacks arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Stacks’in etkisi yalnızca Ordinals gibi büyüyecek.

Sadece bu da değil, insanlar Bitcoin ve Stacks üzerinde Bitcoin Name Service gibi diğer hizmetleri de keşfedecek. Orada kendi kullanımınız için bir .btc alan adı rezerve etmek için Stacks’i kullanabilirsiniz. Ayrıca, ayı piyasası trendine karşı koymasına rağmen STX tokenı, ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 20 sentten 2 kat daha fazla değer kazandı. Hâlâ 3,39 dolarlık en yüksek seviyesinden oldukça uzakta. Şu anda 68 sent olan Stacks, Bitcoin ekosistemi üzerindeki artan etkisini gördüğünüzde kelepir bir fiyat.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu