İşte 10 Coinlik Liste! – Altcoinhaberi.com

Artan uzlaşma ücretleri ve işlem süreleri nedeniyle, Ethereum Layer 2 coinleri son zamanlarda ilgi ve kullanım kazandı. Peki, yükselecekleri gerçeğinden nasıl yararlanabilirsiniz? 2023 yatırımları için ilk 10 Ethereum Layer 2 projesi hangileri? Analistler, bu sorulara cevap veriyor.

En iyi Ethereum Layer 2 coinleri

Loopring (LRC)

Loopring, merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) verimini artırmak ve ücretleri düşürmek için zk-rollup’ları kullanan bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Loopring (LRC), kullanıcıların merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto para ticareti yapmalarını sağlayan merkezi olmayan bir değişim protokolüdür.

Loopring, merkezi olmayan bir değişim protokolü. Yani herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmez. Bu, tek bir tarafın sistemi manipüle etme gücüne sahip olmadığı için yüksek derecede güvenlik, şeffaflık ve adalet sağlar. Ayrıca Loopring, kullanıcıların borsaya yatırmadan kripto para ticareti yapmalarına olanak tanır. Bunun yerine, kullanıcılar kendi cüzdanlarında kendi fonlarının kontrolünü elinde tutar, bu da hırsızlık veya kayıp riskini azaltır.

Offchain Labs (Arbitrum One)

Offchain Labs, işlem hızını artırmak ve ücretleri düşürmek için optimistic rollups kullanan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum One’ın arkasındaki şirket. Offchain Labs, Ethereum için daha hızlı ve daha ucuz işlemlere olanak tanıyan bir 2. katman ölçekleme çözümü olan Arbitrum’u sunan bir Blockchain ölçeklendirme şirketi.

layer 2 coinleri

Arbitrum, Ethereum ana ağından çok daha hızlı olan saniyede 4.000’e kadar işlemi işleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. Arbitrum, Ethereum ana ağından çok daha düşük ücretler sunar. Bu, kullanıcıların ETH ile ödeme yapmaktan çok daha ucuz olabilen herhangi bir ERC-20 belirteci ile gaz için ödeme yapmasına izin veren benzersiz bir ücret yapısı kullanması nedeniyle mümkün. EVM uyumluluğu var. Güvenli, merkeziyetsiz ve birlikte çalışılabilir bir yapıya sahip.

Immutable X (IMX)

Altcoinhaberi.com okuyucularının bildiği üzere Immutable X, oyun ve NFT’ler için daha hızlı, daha ucuz ve daha çevre dostu işlemler sağlamak üzere zk-rollups kullanan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü. Proje, Ethereum için Non Fungible Token’ler (NFT) için hızlı ve ucuz işlemler sunan bir katman 2 ölçeklendirme çözümü.

Immutable X, Ethereum ana ağından çok daha hızlı olan saniyede 9.000 adede kadar işlemi işleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli NFT işlemlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Proje, NFT işlemleri için sıfır gas ücreti sunar. Bu, ticaretleri halletmek için gereken işlem sayısını azaltmak için off-chain bir eşleştirme motoru ve harmanlama sistemi kullandığından ve sistem yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük maliyetler sağlayacak şekilde tasarlandığından mümkün.

layer 2 coinleri

Fuel (FUEL)

Fuel, Ethereum tabanlı uygulamaların ölçeklenebilirliğini ve hızını iyileştirmek için optimistic rollups kullanan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü. Proje, NFT için hızlı ve ucuz işlemler sağlamayı amaçlayan Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü. Fuel, Ethereum ana ağından çok daha hızlı olan saniyede 8.000 adede kadar işlemi işleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Proje, düşük işlem ücretleri sunar. Bu, alım satımları halletmek için gereken işlem sayısını azaltan off-chain bir çözüm kullandığı için mümkün. Bu, işlemleri gerçekleştirmek için gereken gas miktarını azaltarak kullanıcılar için daha düşük maliyetler sağlar.

Hermez (HEZ)

Hermez, Ethereum için daha hızlı, daha ucuz ve daha gizlilik odaklı işlemler sunan, zk-rollup tabanlı bir Katman 2 ölçekleme çözümü. Altcoin, Ethereum ana ağından çok daha hızlı olan saniyede 2.000’e kadar işlemi işleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Hermez, düşük işlem ücretleri sunar. Çünkü bu, işlemleri halletmek için gereken işlem sayısını azaltan off-chain bir çözüm kullanır. Bu, işlemleri gerçekleştirmek için gereken gas miktarını azaltarak kullanıcılar için daha düşük maliyetler sağlar.

layer 2 coinleri

Skale Network (SKL)

Skale Network, merkezi olmayan uygulamalar için yüksek performanslı ve düşük maliyetli altyapı sunan bir Layer 2 coinleri arasında yer alıyor. Altcoin, Blockchain başına saniyede 2.000 adede kadar işlemi işleyebilir ve paralel olarak birden çok Blockchain’i destekleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

xDai (STAKE)

Proje, merkezi olmayan uygulamalar için hızlı, düşük maliyetli işlemler sağlamak için side-chain’leri kullanan bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü. xDai (STAKE), Ethereum için kendi stablecoin’i xDai ile hızlı ve ucuz işlemler sunan bir katman 2 ölçeklendirme çözümü. Proje, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan xDai ile hızlı ve ucuz işlemler sunar. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

OMG Network (OMG)

OMG Network, Ethereum tabanlı uygulamalar için hızlı ve ucuz işlemler sunan bir Layer 2 coinleri arasında yer alıyor. OMG Network, Ethereum ana ağından çok daha hızlı olan saniyede 4.000 adede kadar işlemi işleyebilir. Bu, ağı tıkamadan veya ücretleri artırmadan büyük hacimli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

Cartesi (CTSI)

Cartesi, geliştiricilerin off-chain hesaplama ile karmaşık merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlamak için Linux tabanlı bir sanal makine kullanan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Proje, karmaşık hesaplamalar için off-chain hesaplamayı etkinleştirerek Ethereum ağında işlemleri yürütmek için gereken gas miktarını azaltır. Bu, kullanıcılar için daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle sonuçlanır ve Blockchain üzerinde daha karmaşık uygulamaların oluşturulmasına olanak tanır.

Raiden Network (RDN)

Raiden Network, Ethereum tabanlı uygulamalar için hızlı ve düşük maliyetli işlemler sunan bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü. Proje, off-chain işlemleri işleyerek Ethereum ağında hızlı ve ucuz işlemler sağlar. Bu, işlemleri gerçekleştirmek için gereken gaz miktarını azaltır ve yüksek ağ tıkanıklığı dönemlerinde bile ücretlerin düşük kalmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu