Insider, diyalog bazlı mesajlaşma platformu MindBehind’i satın aldı

HANDE BERKTAN

Türkiye’den çıkan milyar dolarlık teşebbüs kervanına katılarak Türkiye’nin unicorn olan teşebbüsleri ortasında CEO’su bayan olan tek unicorn Insider, konuşmalı e-ticaret ve iletileşme platformu olan MindBehind’i satın aldığını duyurdu.

Insider’ın Meta onaylı iletileşme platformu MindBehind’i satın alması, konuşmalı e-ticaret ve mesajlaşmada yeni bir çağın habercisi. Insider kullanıcıları artık, ilgilendikleri eserleri WhatsApp üzerinden görüntüleyebilecek, sepete ekleme ve ödeme aksiyonlarını uygulamayı terk etmeden tıpkı ekranda tamamlayabilecek.

Insider’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir satın almayla ilgili, “Insider’da, temel olarak müşteri tecrübeleri yaratmanın yesyeni bir yolunun var olduğuna inanıyoruz. MindBehind’in satın alınmasıyla, markaların müşterilerinin kullandığı ve sevdiği iletileşme kanallarında yeni jenerasyon, uçtan uca alışveriş tecrübeleri sunmasını sağlayan pazar başkanı teknolojiler ve yapay zeka geliştirme misyonumuzu yerine getiriyoruz.

MindBehind’i satın almamız, ortaklarımız için daha fazla kârlılık, büyüme ve gelir sağlayan dal önderi eserler geliştirmeye yönelik devam eden taahhüdümüzün bir göstergesidir. Ortaklarımızın, markalar ve tüketiciler ortasındaki diyaloğu sonsuza dek değiştirerek bu yeni kuşak uçtan uca müşteri tecrübelerini sunabilen dünyadaki birinci markalarda kimileri olarak öncülük edeceklerinden gurur duyuyoruz” sözlerini kullandı.

Insider’ın, Brezilya’dan Amerika’ya, İspanya’dan Endonezya’ya kadar 5 kıtada ofisleri bulunuyor. Türkiye’den çıkıp küreselleşen teşebbüs, hatırlanacağı üzere şirketin merkezini Singapur’a taşımıştı.

E-ticaret ekosisteminde, uçtan uca konuşma tecrübesi sunan firmalar öne çıkacak

Bu stratejik satın alma, markaların ve perakendecilerin WhatsApp üzere iletileşme uygulamalarında uçtan uca alışveriş tecrübesi sunmalarını sağlayacak.

Bu atılım, pazarlamacıların müşteri iştirakini düzgünleştiren, mümkün satış yaratmayı ve satış gelirini artıran son derece tesirli diyaloga dayalı müşteri tecrübeleri tasarlayıp uygulayabilecekleri manasına geliyor.

Satın almayla birlikte Insider, resmi WhatsApp İş Tahlili Sağlayıcılarından (BSP) biri haline geldi. Şirketin, Meta’nın eser takımlarıyla birlikte, markalar ve tüketiciler ortasındaki diyaloğu sonsuza dek değiştirecek iş tahlillerini geliştirmesi bekleniyor.

“Modern ticaretin geleceği, iletileşme uygulamalarıyla beslenecek”

Meta CEO’su Mark Zuckerberg kısa bir müddet evvel ticaretin geleceğinin, tüketicilerin WhatsApp ve Messenger üzere iletileşme uygulamalarını direkt bulup satın alabilecekleri uçtan uca konuşma tecrübeleriyle besleneceği görüşünü paylaştı. Bu alandaki birinci hareket edenlerden biri olan Insider, WhatsApp ve Messenger eserlerini Meta ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tüketiciler, daha düzgün bir tecrübe için daha fazla ödemeye hazır

Tüketici araştırmaları, tüketicilerin yüzde 58’inden fazlasının daha âlâ bir tecrübe için daha fazla ödemeye istekli olduğunu gösteriyor. Çağdaş ticaret dünyasında dönüşüm ve gelir üzerinde en değerli tesire sahip olanın her vakit eser yahut fiyat olmadığını gösteriyor.

Başa dön tuşu