İkinci Ralli Öncesi Satış Dalgası! Bu Altcoin Düşüşe Geçti

Altcoin XRP fiyatında sert artış sonrası düşüş var. Ripple’ın son zaferi bir fiyat artışına yol açtı. Ancak şimdi soğuma aşaması başlıyor. Yatırımcılar bir sonraki heyecan dalgası ve potansiyel kazançlar için hazırlanıyor.

XRP sakinleşiyor ama bir sonraki ralli ne kadar sürecek?

Altcoin XRP, kararın ilk heyecanının geçmesiyle neredeyse %12’lik bir düşüş yaşadı. Fiyat düzeltmeleri başladıkça daha fazla long pozisyon tasfiye edildi. Son özet karar, Ripple’ın [XRP] kripto topluluğu aracılığıyla heyecan yarattı. Sonuç olarak, birçok alıcı bu heyecanı takip ettiği için XRP’de bir artış görüldü. Bununla birlikte, fiyat soğuyor gibi görünüyor. Ancak bir sonraki pump için hazırlık olabileceğine dair yorumlar var.

Wu Blockchain’in son gönderisi, 24 saat içinde altcoin XRP’nin değerinde %13’ün üzerinde önemli bir düşüş olduğunu ortaya koydu. Düşüş, özet kararın açıklanmasının ardından fiyatta yaşanan artışın ardından geldi. Karar başlangıçta bir altcoin rallisini ateşledi. Ancak momentum azalıyor gibi . Coin Market Cap’ten alınan son verilere göre, son 24 saat içinde işlem hacminde önemli bir düşüş söz konusu oldu. Bu yazı itibariyle, hacim yaklaşık %57’lik önemli bir düşüş yaşadı. Yaklaşık 5,6 milyar dolar oldu.

Ripple’ın fiyat eğilimi ve kısa vadeli MVRV

Altcoin XRP’nin günlük zaman dilimi incelendiğinde, 13 Temmuz’da %73’ün üzerinde kayda değer bir yükseliş yaşandığı ve fiyat aralığının Şubat 2022’den bu yana görülmeyen seviyelere ulaştığı görülüyor. Bu artış XRP’yi büyük bir yoğunlukla aşırı alım bölgesine itti. Bununla birlikte, müteakip düşüş bu aşırı alım durumunun boyutunu hafifletti. 14 – 15 Temmuz tarihleri arasında XRP yaklaşık %12’lik bir düşüş yaşadı. Yazıyı yazarken işlem değeri 0,71 dolar civarındaydı.

Ayrıca, son veriler itibariyle, 30 günlük Piyasa değerinin Gerçekleşen Değere Oranı (MVRV) yaklaşık %26,8 olarak gerçekleşmiştir. Bu, 13 Temmuz’da tanık olunan %50’nin üzerindeki MVRV’den bir düşüşe işaret ediyordu. Kısa vadeli MVRV’nin durumu, XRP’nin kısa vadeli sahiplerinin varlıklarından önemli ölçüde kâr elde ettiklerini gösteriyor.

Altcoin için potansiyel bir sıçramadan önce düzeltme

Ripple’ın fiyat analizi, MVRV verileriyle birleştiğinde, ufukta bir fiyat düzeltmesinin muhtemel olduğunu göstermiştir. Gözlemlenen fiyat artışı, ilk heyecan azaldığında fiyatların düşme eğiliminde olduğu “haberleri sat” olgusunun karakteristik özelliğiydi.

Ayrıca, long pozisyonların short pozisyonlara kıyasla daha yüksek bir likidasyon riskiyle karşı karşıya olduğu görülüyor. Coinglass, 14 Temmuz’da long pozisyonların toplam 14,7 milyon doların$’ın üzerinde likidasyona maruz kaldığını belirtiyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda short pozisyonların ise 9 milyon doların üzerinde likidasyonla karşılaştığını ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu