‘İflas Tehlikesi’ Olan Bu 4 Kripto Para Şirketinden Duyuru! – Altcoinhaberi.com

Kripto bankası Juno, temel kripto hizmetlerini geçen ayın başlarında duraklattıktan sonra yeniden başlattığını açıkladı. Kripto para dostu banka Signature Bank FTX’in operasyonlarına karıştığı için varsayılan bir toplu dava ile karşı karşıya. Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Earn müşterilerinin ‘ileriye doğru kritik bir adım’ attığını doğruladı. Ayrıntılar için bizi okumaya devam ediniz…

Juno, duraklattıktan sonra hizmetlerine devam ediyor

Kripto bankası Juno, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, temel kripto hizmet tekliflerini geçen ayın başlarında duraklattıktan sonra yeniden başlattığını söyledi. Hizmetin yeniden başlaması, Juno’nun yeni kripto para sorumlusu Zero Hash ile çalışmaya başlamasından üç hafta sonra geliyor. Juno, eski kripto koruyucusu Wyre piyasadaki gerilemenin ağırlığı altında ezilirken Ocak ayı başlarında hizmetlerini duraklatmak zorunda kaldı.

Juno CEO’su ve kurucu ortağı Varun Deshpande bir basın açıklamasında, yeni ortaklığın kullanıcılara platformda daha güvenli bir deneyim sunacağını söyledi. Deshpande, “2022 olayları göz önüne alındığında, endüstrinin uzun vadeli büyümesi için güvenli ve uyumlu bir rampa içi ve rampa dışı ürün oluşturmaya kararlıyız” dedi.

Kripto para

Banka, kripto hizmetlerini sürdürmeye ek olarak, birkaç yeni özelliği de piyasaya sürdü. Bunlar arasında SOL, ADA, SHIB ve DOGE gibi 35’ten fazla ek kripto para birimi desteği ve yeni ve mevcut token tekliflerindeki spreadlerin azaltılması yer alıyor. Platform ayrıca, non-stablecoins işlemleri için sıfır işlem ücreti teşviki ve ödül programı da sunuyor. Juno çoğu hizmeti yeniden başlatmış olsa da, platform ekibi hala kripto maaş çeki hizmetlerini ve 2. katman para çekme ve yatırma işlemlerini eski haline getirmek için çalışıyor.

Signature Bank, batan kripto para borsası FTX nedeniyle davalık oldu

Bir mahkeme dosyasına göre Signature, “FTX müşteri fonlarının kendi tescilli, Blockchain tabanlı ödeme ağı Signet içinde birleştirildiğini biliyordu ve buna izin verdi”. Kripto dostu banka Signature Bank (SBNY), şu anda başarısız olan kripto para borsası FTX’in operasyonlarına karıştığı için varsayılan bir toplu dava ile karşı karşıya.

Kripto para

Algoritmik bir ticaret şirketi olan Statistica Capital ve Statistica Ltd., ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde 6 Şubat tarihli bir dosyaya göre, bankanın ‘FTX dolandırıcılığı hakkında gerçek bilgiye sahip olduğunu ve bu dolandırıcılığı önemli ölçüde kolaylaştırdığını’ iddia ediyor. Statistica, Signature’a fonların FTX için olduğunu bildirdiğini, ancak bankanın FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu trade şirketi Alameda Research tarafından kontrol edilen hesaplara aktarılmasına izin verdiğini söyledi.

Gemini, Genesis ile anlaşmaya varıyor!

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Gemini, Gemini Earn müşterileri adına Genesis’e karşı birkaç güçlü iddiada bulundu ve Genesis’in müşterilere 1 milyar doların üzerinde borcu olduğunu iddia etti. Yatırımcıların, Genesis’in iflas prosedürleri nedeniyle 485 milyon dolar kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmalarından korkuluyordu.

Ancak Cameron Winklevoss, mahkemede ‘Earn kullanıcılarının varlıklarını geri almaları için bir yol sağlayan bir plan’ üzerinde anlaşmaya varıldığını doğruladı. Winklevoss, Gemini’nin planın bir parçası olarak 100 milyon dolar katkıda bulunacağını da açıkladı. Bu bağlamda Winklevoss, şunları kaydetti:

Bu plan, tüm Genesis alacaklıları için varlıkların önemli ölçüde geri kazanılmasına yönelik kritik bir adımdır. Gemini, planın bir parçası olarak Earn kullanıcılarına 100 milyon dolara kadar daha fazla katkıda bulunacak. Bu da Gemini’nin Earn kullanıcılarının tamamen iyileşmesine yardımcı olmaya devam eden taahhüdünü gösteriyor.

Kripto para

Gemini Kurucu Ortağı, ‘hala yapılacak çok iş’ olmasına rağmen, sorunun doğru yönde ilerlediğinden emin olduğunu belirtti. Bu doğrultuda “Artık uygulayacağımız bir çerçeveye sahip olduğumuzdan eminiz,” dedi. Bununla birlikte, Earn müşterilerinin fonları 1:1 oranında mı yoksa indirimli oranda mı alacağına dair henüz bir bilgi açıklanmadı. Ancak Reuters, DCG yan kuruluşu CoinDesk’e atıfta bulunarak “Digital Currency Group’un bir grup alacaklı ile bir yeniden yapılandırma planı üzerinde prensipte anlaşmaya vardığını” doğruladı. Bu nedenle Cameron’ın duyurusu, DCG tarafından yayınlanan haberlerle uyumlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu