İddia: Binance Daha Önce ABD Pazarından Çıkmayı Tartıştı!

Teknoloji odaklı önde gelen yayın organı The Information, Binance borsası ile ilgili önemli bir iddia ortaya attı. Basına yansıyan habere göre Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2023’ün ilk haftalarında borsanın ABD pazarından çıkış yapması fikrini gündeme getirdi.

CZ, artan regülasyon baskısı nedeniyle Binance.US borsasının kapatılmasını savunsa da yönetim kurulu bu konuda anlaşamadı. Lider kripto para borsasının ABD sorumlusu Brian Shroder, çıkış fikrine sert şekilde karşı çıktı. Shroder, ülkedeki büyük müşteri potansiyelini savunurken Changpeng Zhao ise olası bir yaptırımın şirket itibarına zarar vereceği fikrinde sabit kaldı.

Binance.US Soruşturması Devam Ediyor!

Amerikan devlet kurumları SEC ve CFTC, FTX borsasının iflasının ardından kripto sektörüne resmen “savaş açtı”. Finans denetleme kurumları ülkede yerleşik faaliyet gösteren Coinbase, Kraken ve Binance.US borsalarının üzerine üzerine gidiyor. ABD’nin baskısından diğer sektör oyuncuları da payını aldı.

Yetkililer ülkede yerleşik olan Paxos, Ripple (XRP) ve Tether gibi kripto para girişimlerini yakından izliyor. Ripple ile SEC arasındaki dava yıllardır devam ederken Paxos ve Tether’in teminat varlıkları kıskaç altında.

ABD’li kurumlar, lider borsayı ise kayıt dışı menkul kıymet ve türev hizmetler ile itham ediyor. Benzer soruşturmalarla karşı karşıya kalan Kraken ise staking hizmetlerine son vermeyi tercih etti.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu