Haziran İçin Taze SHIB, BTC, LUNC ve Altcoin Tahminleri!

Yüksek getiri potansiyeli ve yenilikçi teknolojik özellikleri nedeniyle kripto piyasası, yatırımcılar ve meraklılar arasındaki popülerliğini korudu. Kripto sahnesinde yapılan birçok değişiklik sayesinde, Haziran 2023’te bir heyecan ve pozitif beklenti duygusu var. Bu ortamda yapay zeka BTC, SHIB ve LUNC’un Haziran sonu fiyatını tahmin ediyor.

Yapay zeka 30 Haziran için BTC, SHIB ve LUNC fiyatını belirledi

BTC fiyat tahmini

Bitcoin (BTC) hala psikolojik açıdan önemli olan 28.000 dolar seviyesine ulaşmaya çalışıyor. Bu ortamda lider kripto bazı olumlu işaretler göstermeye başlıyor. Bu da Haziran ayı sonuna kadar daha fazla yükseliş olabileceğini gösteriyor. Bu bağlamda, kripto para analiz ve tahmin platformu PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmasına danıştık. Yapay zeka, 30 Haziran için Bitcoin fiyatını 27.540,35 dolar olarak belirledi.

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

Algoritma, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), ortalama gerçek aralık (ATR), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri gibi göstergelere dayalı tahminler yapıyor. Bu tahmin gerçekleşirse, Bitcoin’in mevcut fiyatına göre %1,59’luk bir artış anlamına gelecek.

SHIB fiyat tahmini

İkinci en büyük meme coin’i olan Shiba Inu, 2023 yılında kayda değer bir dalgalanma yaşadı. SHIB, Şubat ayında büyük bir yükseliş göstererek, kripto topluluğunun dikkatini yeniden üzerine çekti. Ancak son haftalarda önemli bir düşüş yaşadı. Bu da kripto piyasasının doğasında var olan oynaklığı vurguladı. Bununla birlikte, hemen eli kulağında olan Shibarium güncellemesine ilişkin artan heyecan var. PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritması, 30 Haziran için SHIB fiyatını 0,000008327 dolar olarak belirledi. Tahmin gerçekleşirse, SHIB’in fiyatı, yazı sırasındaki 0.000008472 dolardan %1,66’lık bir düşüşe tanık olacak.

SHIB için 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

LUNC fiyat tahmini

Çökmüş olan Terra (LUNA) ekosisteminin orijinal Blockchain’i olan Terra Classic (LUNC), son zamanlarda bir noktada %30’u aşan kayda değer bir değer yükselişe tanık oldu. Bu artış, haftalardır devam eden karamsar piyasa duyarlılığının ortasında bir umut ışığı olarak ortaya çıktı. Değerdeki artışı, ağın faydasını ve işlevselliğini artırmayı amaçlayan bir dizi girişimi aktif olarak uygulayan LUNC topluluğunun ortak çabalarına bağlamak mümkün. Bu girişimler, şu anda bu son ivmenin yol açtığı potansiyel ticaret sonuçları üzerinde hevesle spekülasyon yapan yatırımcıların dikkatini çekti.

Buna karşılık yatırımcılar, son ivme ile fiyatının nerede işlem görebileceğine bakıyor. PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritması, 30 Haziran için LUNC fiyatını 0,000101 dolar olarak belirledi. Bu tahmin gerçekleşirse, LUNC’un mevcut fiyat seviyesinden %3,6’lık kayda değer bir artış anlamına gelecek.

30 günlük LUNC fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Bitcoin’in fiyatı düşmeye devam edecek mi?

Kripto analisti Florence Muchai, Bitcoin ve altcoin’lerin teknik görünümünü değerlendiriyor. 11 Mayıs’ta Bitcoin fiyatı bir baş ve omuz formasyonunun kırılmasının ardından düştü (kırmızı simge). Ayılar baş ve omuz motifine dikkat etmeli. Dolayısıyla bu kırılma zaten beklenmekteydi. Ancak kırılmayı takip eden fiyat hareketi oldukça düzensiz oldu. Bitcoin’in fiyatı sert bir şekilde düşmek yerine 30 Mayıs’ta iki kez yükseldi ve kısa süreliğine formasyonun orta çizgisinin üzerinde işlem gördü. Ancak bundan kısa bir süre sonra tekrar düşmeye başladı. Sonuç olarak baş ve omuz formasyonu muhtemelen geçersiz oldu.

Bu nedenle, azalan paralel kanal bir sonraki en olası düzenlemedir. Bu teori doğruysa, düşüş eğilimi 31 Mayıs’ta fiyatın kırmızı simgeyle gösterilen çizgide dirençle karşılaşmasıyla başladı. Fiyat düşerken kanal boyunca çizilen 25.000 dolar destek hattını test etmesi olası. Bu, tüm yükseliş trendinin boyutuna bağlı olarak 0,382 Fibonacci geri çekilme destek seviyesidir. Bu da onu potansiyel olarak önemli bir destek seviyesi haline getiriyor. RSI olgusu bu teoriyi destekliyor.

SHIB
BTC Günlük Grafik / Kaynak: Coinmarketcap

Altcoin’lerde büyüme görülüyor

Uzmanlar diğer kripto paraların Haziran 2023’te önemli ölçüde büyüyeceğini tahmin ediyor. Ethereum 2.0’a geçişin Ethereum’un büyüme trendini devam ettireceğini öngörüyorlar. Ayrıca, Cardano, Polkadot ve Solana, kullanım alanları geliştikçe ve muazzam bir popülerlik kazandıkça önemli ölçüde büyümesi beklenen kriptolardan sadece birkaç örnek. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Mayıs boyunca ETH fiyatı BTC’de daha fazla artış gösterdi. Büyük olasılıkla Haziran ayında da böyle devam edecek.

SHIB
ETH Günlük Grafik / Kaynak: Coinmarketcap

2022 yılının başından bu yana ETH/BTC paritesi paralel bir düşüş kanalı içinde işlem görüyor. Nisan 2023’te kanalın tam merkezinde yankılandı. Bu, söz konusu çizgide ikinci kez sıçrama yapmasıydı. Kanalın üst kısmındaki fiyat hareketi olası bir kanal kırılmasına işaret ediyor.

Ayrıca, Mayıs ayında en çok konuşulan meme-coin’i PEPE, tüm zamanların en çok kazananlarından biri oldu. PEPE 5 Mayıs’ta fiyat hızla düşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzmanlara göre, bu düşüşe rağmen, Haziran ayında bir toparlanması mümkün. Bunun nedeni olarak birkaç faktör öne çıkıyor. Düşen bir paralel kanal 13 Mayıs’tan bu yana düşüşü kontrol ediyor. Kanal düzeltici bir formasyon olduğundan, kanalın kırılması en olası sonuç 31 Mayıs’ta piyasa kanalın yeşil destek çizgisinden toparlandı. Kaydedilen en düşük RSI değeri (yeşil daire) toparlanma ile aynı zamana denk geldi. Gösterge o zamandan bu yana yükseldi.

SHIB
PEPE Günlük Grafik / Kaynak: Coinmarketcap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu