Halving öncesi Bitcoin Cash’te (BCH) dikkat çeken veri!

Halving’ine sayılı günler kalmasıyla beraber Bitcoin Cashteki (BCH) artan açık pozisyonlar dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin Cash (BCH), ikinci halving etkinliğinin coşkusuyla birlikte son 24 saatte yüzde 9,06 artış göstererek 575 dolar bandına dayandı. NiceHash verilerine göre yatırımcılar, 4 Nisan’da yapılması planlanan BCH halving’i beklentisiyle pozisyonlarını büyük ölçüde güvence altına alıyor gibi görünüyor.

bitcoin cash

Halving’in yarattığı volatilite Bitcoin Cash için tam gaz devam ediyor!

28 Mart’ta short pozisyonlarda 190.140 dolar, long pozisyonlarda ise 211.870 dolar tasfiye edildi. Aynı gün, CoinGlass verilerine göre, Bitcoin Cash vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonlar (OI), 24 saatte yüzde 18,26 ve son 7 günde yüzde 165 artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 708,75 milyon dolara ulaştı.

yanan dolar

Bu seviyelere dair son örnek Mayıs 2021’de gerçekleşti; OI 684,12 milyon dolara ulaştı ve bu, BCH’nin son beş yılın en yüksek fiyatı olan 1.399 dolara ulaşmasıyla aynı zamana denk geldi. Bu gelişme, 8 Nisan 2020’deki ilk BCH halvinginden hemen önce vadeli açık pozisyonların 63,29 dolar seviyesinde olduğu 2020’deki aynı tarihin tam tersidir.


Halving’e yaklaşıldıkça hash oranı artıyor!

bch

O dönemde madenci ödülleri 12,5 BCH’den 6,25 BCH’ye düştü. Ancak, madenciler bunu yaklaşan halving öncesinde madencilik çabalarını artırmak için bir işaret olarak alıyor gibi görünüyor. X’teki bir kullanıcı olan “DavidShares”, 17.900 takipçisine Bitcoin Cash hash oranının geçen hafta iki katına çıktığını söyledi.


Halving için nabızlar tutuldu!

Bununla birlikte, Bitcoin 21 Nisan’da rekor seviyelere ulaşarak dördüncü halving’ine yaklaşırken Bitcoin Cash, CoinMarketCap verilerine göre Aralık 2017’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.355 doların önemli ölçüde altında kalıyor. BCH halving’i, Bitcoin Cash’in 2017’de madencilik zorluğunu ayarlamak için geçici olarak farklı bir algoritma kullanması ve dolayısıyla blok oluşturma süresini hızlandırması nedeniyle Bitcoin halving’ine göre biraz daha erken gerçekleşecek.

bitcoin cash 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu