Haftaya izlenecek Altcoinler Belli Oldu!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere önde gelen kripto para analistleri, hafta boyunca bu altcoin projelerinin yükseliş yaşayacağını öne sürüyor! Peki bu altcoinler hangileri? İşte hafta boyunca izlenecek popüler altcoin projeleri…

Popüler analistler açıkladı: “Bu hafta, bu altcoinler patlama yaşayabilir!”

Kripto para piyasası şu anda hafif bir gerileme yaşıyor ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi başlıca varlıklar son dönemdeki kazançlarının bir kısmını kaybetti. Bu düzeltme ve piyasada önemli gelişmelerin olmaması, sektörün yükseliş trendine girmesini zorlaştırdı. Bununla birlikte, yatırımcılar yine de umut verici benimseme ve ağ gelişmeleri gösteren belirli kripto para birimlerine göz kulak olmalılar. İşte bu hafta boyunca yükselişe geçebilecek kripto para projeleri;

Solana (SOL)

Merkezi olmayan finans (DeFi) coin’i Solana (SOL), potansiyel olarak bir fiyat rallisini tetikleyebilecek son gelişmeler sayesinde bir kez daha kripto alanının ön saflarında yer alıyor. Özellikle, Solana (SOL) Android telefonun çok beklenen sürümü, 2022’nin ortalarında yapılan ilk duyurunun ardından nihayet açıklandı. Telefonun mobil tabanlı kripto işlemleri için fırsatlar yaratması bekleniyor ve bu da kripto topluluğunda bir heyecan yarattı. Sonuç olarak, Solana kısa vadeli bir fiyat artışı yaşadı ve yatırımcılar SOL’un değeri üzerindeki genel etkiyi yakından izliyor. Bu artışa rağmen SOL, genel piyasa düzeltmesi nedeniyle hala zorlanıyor ve bu da haftalık yaklaşık yüzde 12’lik kayıplara neden oldu. Anlık olarak SOL 21,36 dolardan işlem görüyor.

TradingView’in teknik analiz göstergeleri kısa vadede SOL için büyük ölçüde aşağı yönlü bir görünüm sergiliyor. Göstergelerin özeti 13’te bir ‘satış’ önerirken, osilatörler 2’de ve hareketli ortalamalar 11’de ‘güçlü bir satış’ olduğunu gösteriyor.

Rocket Pool (RPL)

Rocket Pool (RPL) fiyatı, kısmen Ethereum’un Shapella yükseltmesinin başarısı nedeniyle son günlerde önemli bir artış yaşadı. Yükseltme, yürütme katmanı, fikir birliği katmanı ve Motor API’sindeki değişiklikleri birleştirerek yatırımcıların ETH’lerini ağdan çıkarmalarına olanak tanıyor. Bu, Ethereum için bir stake çözümü olarak Rocket Pool’un artan popülaritesine katkıda bulundu ve 32 ETH tutmaya gerek kalmadan staking’e katılmak için daha erişilebilir bir yol sağladı.

Ancak, RPL o zamandan beri Ethereum ile birlikte kazançlarının bir kısmını sildi. Anlık olarak RPL, günlük yüzde 3’ün üzerinde kayıpla 45,99 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar, RPL’nin Ethereum’un stake güncellemesinden elde ettiği kazançları sürdürüp sürdüremeyeceğini ve yeniden canlandırıp canlandıramayacağını izlemek isteyecekler. Bu yüzden bu hafta yatırımcıların gözü bu altcoin üzerinde olacak.

Teknik analizine bakıldığında RPL, karışık sinyallerle karşımıza çıkıyor. Göstergelerin bir özeti 8’de ‘nötr’ önerirken, hareketli ortalamalar 7’de ‘sat’ öneriyor. Osilatörler ise 3’te ‘al’ öneriyor.

Bitcoin (BTC)

Son dönemde 30.000 doların üzerindeki kazançlarını sürdürmekte zorlanmasına rağmen, Bitcoin genel havası yükseliş eğilimini koruyor. Son düzeltme, ABD’de yenilenen düzenleyici kaygıların kripto borsası Coinbase tarafından piyasadan çıkma tehdidine yol açarak daha fazla belirsizliğe neden olmasıyla geldi. Aynı zamanda, Bitcoin ve diğer riskli varlıklar Federal Rezerv’den ilerleme beklemeye devam ederken, kurum yükselen enflasyonu kontrol altına almak için her şeyi yapmaya söz verdi.

Öte yandan Bitcoin, artan benimseme gelişmelerinden faydalanmayı dört gözle bekliyor. Örneğin, Telegram mesajlaşma uygulaması kullanıcıları artık bir cüzdan botu aracılığıyla BTC satın alma, çekme ve takas etme gibi Bitcoin hizmetlerine erişebiliyor. Kripto topluluğu şimdi Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini geri alıp alamayacağına ve yeni yılın en yüksek seviyelerine ulaşıp ulaşamayacağına odaklanıyor. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone kısa vadeli bir geri çekilme öngörürken, uzun vadeli görünüm için yükselişini sürdürüyor. Şu anda Bitcoin, haftalık yüzde 10’un üzerinde bir kayıpla 27.332 dolardan işlem görüyor.

Teknik analize bakıldığında ise Bitcoin’in duyguları nötr, hem özet hem de osilatörler sırasıyla 9 ve 8’de, hareketli ortalamalar ise 8’de satış yönünde gözüküyor.

Bununla beraber uzmanlar, hafta boyunca kripto para birimlerinin önemli bir büyüme kaydetme olasılığına dikkat edilmesi gerektiğini aktarırken, önümüzdeki hafta ortaya çıkabilecek yeni gelişmelerin de yakından takip edilmesini öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu