Haftaya Bu 4 Altcoin Hızla Artabilir!

Kripto para uzmanları önümüzdeki haftaya yönelik tahminlerini açıkladı! Bu 4 altcoin projesi yakın zamanda yükselişe geçebilir! İşte detaylar…

Önde gelen kripto para uzmanları açıkladı: “Bu 4 altcoin için yükseliş yakın!”

Son 24 saatlik süreç içerisinde kripto para piyasası düşüşe geçerken Kanada’nın ilk Bitcoin fonu ihraççısı olan 3iQ’nun CEO’su Fred Pye, verdiği bir röportajda “Bitcoin’deki FOMO’nun ortadan kalkmasıyla” kurumsal yatırımcıların ve portföy yöneticilerinin Bitcoin’e “ciddi bir alan” olarak bakmaya başladığını söyledi.

Kripto para piyasası genel fiyat durumu

Analistler uzun vadede yükseliş eğiliminde olsa da, fiyat son birkaç gündür bir aralıkta sıkışıp kaldığı için kısa vadeli tablo belirsiz görünüyor. Analistler önümüzdeki hafta ya da bir sonraki hafta trend hareketinin başlamasını bekliyor. Peki, Bitcoin yukarı yönlü bir çıkış yaparsa, onu takip edebilecek altcoinler hangileri olabilir? Uzmanlar açıkladı…

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin simetrik üçgenin destek çizgisinin yakınında işlem görüyor ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkaramadı. Bu da ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Bitcoin günlük fiyat grafiği

Düşen 20 günlük üssel hareketli ortalama (27,481 dolar) ve 42’nin altındaki göreceli güç endeksi, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 26.361 dolarlık acil desteğin altına düşürürse, Bitcoin 25.800 ila 25.250 dolar arasındaki önemli destek bölgesine düşebilir. Alıcıların bu bölgeyi tüm güçleriyle korumaları bekleniyor çünkü başarısız olurlarsa parite 20.000 dolara kadar düşebilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, daha fazla alım çekebilir. Parite daha sonra üçgenin direnç çizgisine doğru yükselebilir. Bu bariyer aşılırsa, parite 32.400 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Bitcoin 4 saatlik fiyat grafiği

BTC için 4 saatlik grafik, boğalar ve ayılar arasında belirsizliğe işaret eden simetrik bir üçgen formasyonunun oluştuğunu gösteriyor. Düzleşen hareketli ortalamalar da arz ve talep arasında bir dengeye işaret ediyor. Fiyat üçgenin altına düşerse kısa vadeli trend negatife dönecek ve parite 25.800 dolara kadar gerileyebilecek. Üçgenin formasyon hedefi 24.773 dolardır. Fiyat üçgenin üzerine çıkarsa bu düşüş görüşü olumsuzlanacaktır. Parite daha sonra 28.400 dolara ve ardından 29.165 dolarlık desen hedefine tırmanabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Alıcılar 16 Mayıs’tan bu yana fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,45 dolar) üzerinde tutuyor ancak 50 günlük SMA’daki (0,47 dolar) engelin üstesinden gelemediler.

XRP günlük fiyat grafiği

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Bu da 50 günlük SMA’nın üzerinde bir ralli olasılığını artırıyor. XRP/USDT çifti daha sonra 0,54 dolara ve nihayetinde 0,58 dolara yükselebilir. Bu bölgenin ayılar tarafından agresif satışlara sahne olması muhtemeldir. Aşağı yönde izlenecek ilk destek 20 günlük EMA’dır. Satıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı bu seviyenin altına çekmesi gerekecek. Parite daha sonra 0,43 dolara ve daha sonra 0,40 dolarlık önemli desteğe inebilir.

XRP 4 saatlik fiyat grafiği

XRP için 4 saatlik grafik, toparlanmanın düşüş trendi çizgisinden yön değiştirdiğini gösteriyor. Bu, ayıların düşüş trendi çizgisini şiddetle koruduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 20-EMA’nın altında tutmaya ve geri çekilmeyi 50-SMA’ya kadar uzatmaya çalışıyor. Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, kısa vadeli bir yukarı hareketin başladığını gösterecektir. Küçük bir direnç 0,48 dolar seviyesinde ancak bunun aşılması muhtemel. Parite daha sonra 0,54 dolara yükselebilir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Popüler kripto para Litecoin son birkaç gündür 50 günlük SMA (89 dolar) ile 96 dolarlık genel direnç arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu durum boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor.

LTC günlük fiyat grafiği

LTC için 20 günlük EMA (88 dolar) yukarı döndü ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Bu durum, 96 dolarlık direncin üzerinde bir ralli olasılığını artırıyor. Bu gerçekleşirse, LTC/USDT çifti 106 dolara kadar yükselebilir. Bu seviye yine ayılar tarafından güçlü satışları çekebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, paritenin bir süre daha 79 ila 96 dolar arasında sıkışıp kalabileceğini gösterecektir.

LTC 4 saatlik fiyat grafiği

Popüler altcoin projesi Litecoin için 4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, rallilerde satış yapmaktan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliğine işaret ediyor. Fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, boğalar yine 96 dolarlık genel engeli aşmaya çalışacaktır. Ancak ayılar savaşmadan pes etmeyecek. Fiyatı 20-EMA’nın altına çekmeye çalışıyorlar. Eğer başarılı olurlarsa, parite 50-SMA’ya kadar düşebilir. Bu desteğin çökmesi, 86 dolara ve ardından 82 dolara düşüşün kapılarını açabilir.

Render Token (RNDR) fiyat analizi

Render Token (RNDR) yükseliş trendinde. Alıcılar 21 Mayıs’ta fiyatı 2,60 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor.

RNDR günlük fiyat grafiği

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin hemen altındaki RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcılar, fiyatı psikolojik bariyerin üzerine 3 dolara çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, RNDR/USDT çifti 3,35 dolara yükselebilir. Aşağı yönde izlenecek ilk destek 20 günlük EMA (2,10 dolar). Bu seviye yol verirse, 2,60 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (1,87 dolar) düşebilir.

RNDR 4 saatlik fiyat grafiği

RNDR için Boğalar, fiyatı 2,60 dolarlık genel direncin üzerinde tutmakta zorlanıyor ve bu da bir boğa tuzağı olasılığına işaret ediyor. Satıcılar, fiyatı 20-EMA’daki acil desteğin altına çekerek pozisyonlarını güçlendirmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa parite 50-SMA’ya kadar gerileyebilir. Ancak, yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, daha düşük seviyelerin satın alınmasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 2,60 doların üzerine çıkarır ve korursa, parite 3 dolara kadar yükselebilir.

Conflux (CFX) fiyat analizi

Conflux (CFX) azalan kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Boğalar 12 Mayıs’ta destek hattına kadar olan düşüşü satın alarak daha düşük seviyelerde sağlam bir talebe işaret etti.

CFX günlük fiyat grafiği

20 günlük EMA (0,29 dolar) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar 16 Mayıs’ta 50 günlük SMA’daki (0,32 dolar) genel engeli aşmaya çalıştı ancak ayılar yerlerini korudu. Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesine izin vermemiş olmalarıdır. Bu, düşüşlerde satın alma sinyali veriyor. Boğaların fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunması muhtemel. Başarılı olurlarsa, Conflux yine zorlu bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan düşüş trendi çizgisine ulaşabilir.

CFX 4 saatlik fiyat grafiği

4 saatlik grafik, fiyatın keskin ralliyi 0,22 dolardan 0,33 dolara düzelttiğini gösteriyor. Alıcılar, olumlu bir işaret olan 0,29 dolarlık % 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesini savunmaya çalışıyor. Alıcılar fiyatı direnç çizgisinin üzerinde tutarsa, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterecektir. Parite önce 0,33 dolara ve daha sonra 0,37 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, CFX için 0,29 doların altında bir kırılma ve kapanış, 0,28 dolara ve ardından 0,27 dolara doğru daha derin bir düzeltme başlatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu