Hafta Sonu Bu 26 Altcoin İçin Önemli: İşte Ayrıntılar! – Altcoinhaberi.com

Hafta sonu, birçok altcoin projesi için önemli haberler dikkat çekiyor. İşte iki gün boyunca yaşanması beklenen ekosistem gelişmeleri ve gündem başlıkları…

Bu altcoin projeleri için önemli gelişmeler var

 • Baby Doge Coin’in (BabyDoge) arkasındaki ekip, merakla beklenen Burn Portal’ın lansman tarihini nihayet açıkladı. Portalın 13 Şubat 2023’te yayına gireceğini söyledi.  Lansmanı kutlamak için BabyDoge, bir kullanıcıya 500 dolar hediye edeceğini açıkladı.
 • BabyDoge, geçtiğimiz gün 353 milyon dolar değerinde BabyDoge tokeni yaktığını açıkladı.
 • Cardano (ADA) ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı, ilk kez 5.000 sınırını aştı.
 • X2Y2, bugün 12.5 milyonluk hazine tokenı ve 37.5 milyonluk ekip tokenının kilidini açacak.
 • Altcoin Aave (AAVE) kurucusu Stani Kulechov, geçtiğimiz gün bir “gizli ürün lansmanını” açıklayacağını söylemişti. Bu nedenle AAVE’nin fiyatı artış yaşamıştı. Bugün, söz konusu duyurunun Kulechov’un özel hayatıyla ilgili bir gelişme olduğu ortaya çıktı ve bu nedenle AAVE fiyatı düşüşe geçti.
Yatırımcılar Dikkat: Bu Hafta O 5 Altcoin Tahtadan Zıpladı!
 • Whale Alert’e göre, yakın zamanda Binance’ten 184,6 milyon Dogecoin tokeni çekildi. 17 milyon dolara eşdeğer olan bu işlemin alıcı tarafı anonim bir adresti.
 • 2023’ün başlarında Shiba Inu (SHIB), Ocak ayında yüzde 45’lik bir büyüme görerek pazarda hafif bir toparlanma sağladı.
 • Ethereum’un çekirdek geliştirme ekibi, Shanghai ve Capella forklarının 7 Şubat 2023’te Zheijang test ağında başlatılacağını duyurdu.
 • Activision Blizzard, ifşa kontrollerini yerine getirmemesi ve işyerinde suistimal iddialarından kaynaklanan gelişmeler nedeniyle SEC’e 35 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.
 • MakerDAO’nun önerilen yönetişim kurallarının taslağı ortaya çıktı. Taslağa göre, DAI stablecoin’ini çıkaran MakerDAO’nun 2040 yılına kadar sürdürülebilirlik kampanyalarını finanse etmesi için 20.000 MKR tokeni (yaklaşık 14 milyon dolar) ile iklim değişikliğine karşı mücadeleye katılması sağlanacak.
 • Kripto traderlarının opsiyon sözleşmelerini alıp satması için otomatik bir piyasa yapıcı olan Lyra, Newport yükseltmesini başarıyla başlattıktan sonra artık çok zincirli (multi-chain) bir protokol olarak karşımıza çıkıyor.
İşte Şimdi Alınacak En İyi ERC-20 Coinleri!
 • LBank, ARIALAND’i (ARIA) 6 Şubat’ta listeleyeceğini bugün duyurdu.
 • Google, yapay zeka (AI) odaklı girişim Anthropic’e 300 milyon dolar yatırdı.
 • LBank, Metaverser’ü (MTVT) 7 Şubat’ta listeleyeceğini bugün duyurdu.
 • Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Filecoin’in (FIL) arkasındaki şirket olan Protocol Labs, çalışanlarının yüzde 21’ini işten çıkarıyor.
 • BonqDAO’ya yapılan 120 milyon dolarlık saldırıdan sorumlu olan hacker, 1.500’ten fazla Ethereum’u Tornado Cash’e yolladı.
 • Revest Finance (RVST) ve Alchemix (ALCX), ortak bir soru cevap etkinliğini bugün gerçekleştirecek.
 • Flux (FLUX), bugün, blok ödülünü 75 FLUX’tan 37.5’e indirerek halving etkinliğini gerçekleştirecek.
 • Terra Classic ağı, UST’yi yeniden sabitleme (re-peg) önerisini kabul etti.
 • Son 24 saatte SHIB yakım oranı yüzde 500’ün üzerinde yükseldi.
 • Efinity tokenı (EFI), Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsa Birliği (JVCEA) tarafından onaylandı. Yani kuruluş, Japon kripto varlık sağlayıcılarının EFI’yi yönetmesine izin verdi.
Bu 4 Kripto Para Şirketi İçin Son Dakika: İflas da Var!
 • MultiversX, Ledger ile ortaklığını duyurdu. EGLD staking’in Ledger Live Uygulamasına entegrasyonu ile 1,5 milyondan fazla kullanıcıya EGLD staking hizmetlerine erişim sunulacak.
 • L2 ağı olarak çalışan Ethereum ölçeklendirme ağı Optimism, Mart ayında ağını yükseltmeyi planladığını duyurdu.
 • Steakhouse Financial tarafından yayınlanan bir mali rapora göre, MakerDAO, 2022 gelirinde belirgin bir düşüş gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu