Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 20 Ocak 2024

Grayscale’in Coinbase’e taşıdığı BTC’ler ile çalkantılı geçen haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

Kripto para piyasası, oldukça hareketli ve çalkantılı bir haftayı geride bıraktı. Spot Bitcoin ETF’ler, onaylandıktan sonraki ilk işlem haftasını tamamladı. Beklentilerin altında tamamlanan işlem haftasında, Grayscale’in Coinbase’e taşıdığı BTC’ler gündem oldu.

Coinbase, 2 milyar doların üzerinde BTC’yi Coinbase’e taşıyarak kripto piyasasının düşüş yaşamasına yol açtı. Lider kripto para birimi BTC, 40 bin 300 dolar seviyesine kadar geriledi. BTC ile birlikte altcoin’lerde de düşüşler yaşandı.

BTC, 40 bin dolarda yer alan kritik destek noktasında tutunmayı başardı ve tepki yükselişi ile 41 bin 750 dolara kadar yükseldi. Yine de altcoin’lerde tedirginlik hakim durumda.

Kripto para piyasasının Grayscale gündemiyle volatilite yaşadığı ve düşüşlerin görüldüğü haftanın ardından, hafta sonuna hareketli başlangıç yapan kripto para birimleri hangileri oldu?

grayscale etf

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 9,98 artış gösteren Akash Network (AKT) zirveye oturdu. Yüzde 9,31’lik artışla Chainlink (LINK) ikinci sırada, yüzde 6,05’lik artışla Helium (HNT) üçüncü sırada, yüzde 6,10’luk artışla Arweave (AR) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 5,43’lük artışla Litecoin (LTC) beşinci sırada yer aldı.

yükselenler

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında SATS (SATS) yer aldı. SATS, son 24 saatte yüzde 7,03 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Sei (SEI) geldi. SEI son 24 saatte yüzde 5,69 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Beam (BEAM) yüzde 5,44 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Lido DAO (LDO) yüzde 4,94 ve Render (RNDR) da yüzde 3,95’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşenler
Başa dön tuşu