Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Ünitesi: 10 Şubat

Investing.com bilgilerine nazaran, son 24 saat içinde en fazla kazanım elde eden kripto para ünitesi %54.96 kazanım ile Avalanche (AVAX) oldu.

Emin Gün Sirer liderliğindeki proje, bu hafta sert kazanımlar elde etti. Son 7 gündeki kazanımını %302’e yükseltirken, son 30 günde ise %720 üzere devasa bir artış kaydetti.

AVAX, sert yükseliş trendini 8 Şubat itibariyle başladı. 30 dolara ulaşarak yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi belirleyen proje, bugün itibariyle 54 dolara kadar yükselerek tüm vakitlerin en yüksek düzeyini yine belirledi.

Avalanche (AVAX) Neden Yükseldi?

Avalanche üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz bir borsa olan Pangolin’in bugün başlaması ile birlikte, Avanlanche fiyatında sert bir yükseliş yaşandı. Ethereum’da olan tüm token’ların alınıp satılabildiği ve PNG isimli bir idare token’ına sahip borsa, fiyatta sert bir artış yarattı.

Avalanche’ın yükselişine neden olan bu kıymetli gelişme hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “AVAX Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Pangolin Exchange Nedir? Ne İşe Fayda?” Başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Proje ayrıyeten, geçtiğimiz günlerde Ethereum ağı ile merkeziyetsiz finans (DeFi) transferleri için köprü kurmuştu. Ayrıntılar için “Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) Ortasında DeFi Transferleri İçin Köprü Kuruldu” adlı haberimizi okuyabilirsiniz.

CoinGecko datalarına nazaran, piyasa pahası açasından birinci 20 kripto para içerisinde yer alan AVAX, yayın saati itibariyle 53.35 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Başa dön tuşu