Geliştiriciler HBAR ve Bu Altcoinlerin Peşinde!

Analitik firması Santiment, yeni bir raporda Blockchain geliştiricilerinin son zamanlarda hangi projelerle ilgilendiğini aydınlattı. Rapora göre Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM), geliştirme faaliyeti açısından ilk sırada yer alıyor. Listede HBAR ve MANA gibi projelerde var.

Santiment’in GitHub’da en çok geliştirme faaliyetinde bulunan ilk projeye yönelik raporu, DOT ve KSM’nin liderliğini ortaya koydu. HBAR gibi merak edilen projeleri de içeren listeyi, şu kripto paralar takip etti:

  1. Polkadot (DOT)
  2. Kusama (KSM)
  3. Cardano (ADA)
  4. Status (SNT)
  5. Hedera Hashgraph (HBAR)
  6. Internet Computer (ICP)
  7. Cosmos (ATOM)
  8. Vega Protocol (VEGA)
  9. Chainlink (LINK)
  10. Decentraland (MANA)

Polkadot (DOT) ve Kusama’nın (KSM) ön planda olmasının nedeni, diğer Blockchain’lerle çalışabilen parachain’lerden oluşan bir ağa sahip olmaları. Santiment, bir takip tweet’inde, geliştirme faaliyetlerinin önemine yönelik ayrıntıları bir raporda sundu:

Polkadot, geliştirme faaliyetinde lider, ancak fiyat açısından zor durumda

Santiment’e göre, Polkadot ağındaki geliştirici etkinliği rakiplerininkinden çok daha yüksek. Analitik platformu, Polkadot ve “canary ağı” Kusama için 30 günlük 546 geliştirici etkinliği rakamı kaydetti. İki ağda listenin ilk isimleri arasında yer aldı. Rapor, her ağdaki bu geliştirici etkinliği indikatörlerini elde etmek için GitHub etkinliğini bir ay boyunca ele alıyor.

Santiment’e göre Cardano, aylık 507 geliştirici etkinliği sayısıyla iki Polkadot ağından sonra ikinci oldu. Ancak, sıralamanın geri kalanında bazı sürprizler oldu.

HBAR ve ICP listenin sürpriz projeleri arasında

Nispeten belirsiz güvenli mesajlaşma uygulaması, kripto cüzdanı ve Web3 tarayıcı projesi Status, ay boyunca 400 aktif geliştiriciyle üçüncü oldu. Listede bir sonraki sırada, yine 400 aktif geliştiriciye sahip olan Hedera (HBAR) ağı vardı.

Şaşırtıcı bir şekilde, Internet Computer (ICP) ayda 392 aktif geliştiriciyle altıncı sırada yer aldı. Mayıs 2021’deki çok abartılı lansmanından bu yana Dfinity projesinden çok az haber geldi. ICP, piyasaya sürüldükten sonra kriptonun dördüncü en büyük ismi olmuştu. Ancak, şimdi neredeyse çökerek piyasanın en kötü performans gösterenlerinden biri.

Sonuç olarak, Polkadot, Kusama ve diğer altcoinler, aktif geliştirme çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Bu projeler, Blockchain teknolojisinin yenilikçi ve uygulanabilir çözümler sunmasına katkı sağlar. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve veri güvenliği gibi alanlarda sürekli ilerleme kaydediyor. Bu faaliyetler özellikle, Blockchain teknolojisinin potansiyelini artırarak gelecekte daha büyük dönüşümlere yol açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu