Finans Uzmanları Bu Seviyeleri Bekliyor

Dogecoin (DOGE), son birkaç haftadır ortaya çıkan yeni meme token’lerin gölgesinde kalıyor. Finans uzmanları, hem temel analiz faktörlerini hem de ağ gelişmelerini dikkate alarak 2023 için bu seviyeleri belirlediler.

Nick Ranga, 2023 için Dogecoin’de boğa kalmaya devam ediyor

DOGE fiyatı şu anda Mayıs 2021 zirvesi 0.7376 dolardan %90 indirimli işlem görüyor. BTC ve ETH eşliğinde, yaklaşık iki senedir aşağı yönlü fiyat hareketlerini sürdürüyor. Düşüş trendi, Elon Musk’ın Twitter logosunu Dogecoin olarak değiştirdiği birkaç gelişme dışında sabit kaldı.

AskTraders’ın kıdemli kripto analisti Nick Ranga, “Dogecoin, fiyatı tamamen hype tarafından yönlendirilen bir meme olarak hayata başlarken, bunun ötesine geçmeye başlıyor. Yakın zamanda başlatılan Doge-ETH köprüsü ve dApps, DeFi, GameFi ve NFT’lerin geliştirilmesine izin veren 2. Katman Dogechain ile Dogecoin kullanışlılığını kanıtlamaya başlıyor” diyor.

Ranga daha sonra fiyat tahmini için DOGE’i teknik analiz çerçevesinde ele aldı. Bu konuda, “Faiz oranları yüksek kalırken, risk iştahı baskı altında kalmaya devam edecek. Dogecoin, 2023 boyunca yatay işlem gördü ve bir konsolidasyon modelinde kaldı. 0,065 – 0,070 dolar bölgesinde destek var. Bunun ötesinde, izlenmesi gereken fiyat seviyeleri 50 ve 100 günlük SMA bölgesinde 0,08 dolar. Bir diğeri psikolojik olarak önemli olan 0,1 dolar fiyat seviyesi” diyor.

Frank Corva, düşüş bekleyen analistler arasında

Finder’ın kıdemli analistlerinden Frank Corva, DOGE’nin bu yıl iyi performans gösterme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylüyor. Kripto analisti, lider meme coin’in 2023’ü ATH seviyesinin altında kapatacağını öngörüyor.

Corva özellikle Dogecoin’in ATH seviyesinden %90 kaybına dikkat çekiyor.

Corva daha sonra, güncel bir tüketici güveni araştırmasına referans verdi. Buna göre anket katılımcılarının neredeyse yarısı altı ay öncesine göre daha çekimser yatırım yaklaşımı benimsiyor.

Analist, “Aynı raporda, yanıt verenlerin yalnızca %28’i kriptoya olumlu bir yatırım olarak güvendiğini ifade etti. Öten yandan, kripto yatırımcılarının yalnızca %25’i DOGE’ye sahip olduklarını doğruladı” diye ekliyor.

“Dogecoin hala Elon Musk’ın desteğine sahip”

Pacific Precious Metals’in kurucu ortağı Dan Barrett, DOGE’nin 2023’te neler yapacağını sadece zaman belirleyecek diyor. Barrett, kripto piyasasının volatilitesiyle ünlü olduğunu ve Dogecoin’in de bir istisna olmadığını belirtti. Dogecoin fiyatı, piyasa duyarlılığı, benimseme oranları ve düzenleyici değişiklikler gibi çeşitli faktörlerden önemli ölçüde etkilenebilir.

Barrett, “Ancak, geçmişte gördüğümüz gibi, DOGE, sosyal medyadaki hype ve Elon Musk gibi yüksek profilli figürlerin desteği nedeniyle ani değer artışları yaşama potansiyeline sahip” diye ekliyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, böyle bir gelişme en son Nisan ayında meydana geldi.

Başka bir yerde, kantitatif araştırmacı June Jia, Dogecoin’in 2023’ün ilk aylarında 0,070 ile 0,10 dolar fiyat noktaları arasında dalgalanan tutarlı bir yatay ticaret modeli gösterdiğini belirtti.

Analistlerine göre, “Tekrarlanan çabalara rağmen, DOGE fiyatı kritik direnç seviyesi olan 0,10 doları aşamadı. Bu henüz üstesinden gelemediği zorlu bir teknik direnç gösteriyor. Ayrıca, Nisan ayındaki direnç incelemesinde gözlemlenen 3 milyar dolardan çarpıcı bir sapma olan 184 milyon dolarlık önemli ölçüde azalan işlem hacmi, piyasa ivmesinin azaldığına işaret ediyor.”

Yukarıda belirtilen faktörler ve bunların Dogecoin üzerindeki potansiyel etkileri göz önüne alındığında, meme coin’in 2023’ün geri kalanındaki performansına ilişkin tahmin temkinli ve belirsizliğini koruyor.

Jia, “Dogecoin’in fiyat hareketi, mevcut fiyat hareketleri içinde sağlam bir şekilde kurulmuş gibiydi. Piyasa duyarlılığındaki önemli değişimler veya öngörülemeyen piyasa katalizörleri dışında, DOGE’nin yılın geri kalanında yatay seyrini sürdürmesi bekleniyor. Sonuç olarak, 2023’ün sonunda Dogecoin fiyatının mevcut seviyelerine çekilerek 0,070-0,10 dolar bandında kalacağını tahmin ediyorum.”

DOGE fiyatı ne durumda?

Dogecoin şu anda Jia’nin belirttiği yatay hareketlerini sürdürüyor. Son 24 saate göre %1 altında sabit kaldı. Mevcut fiyatı 0.07339 dolar bölgesinde. Düşüş volatilite sadece Dogecoin’e özel değil. Raporlar, Bitcoin’in de aynı sorundan mustarip olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu