FED Başkanı Kripto Paraları Konuşacak! – Altcoinhaberi.com

FED Başkanı Jerome Powell, yarın Kongre’ye sunulacak ‘Altı Aylık Para Politikası Raporu’ hakkındaki duruşmada faiz oranı ile birlikte kripto paraları da konuşacak. Powell’ın açıklamaları büyük ölçüde yatay hareket eden Bitcoin üzerinde etkili olabilir.

ABD kongresi yarın kripto paraları konuşacak

ABD Kongre’sine sunulacak Altı Aylık Para Politikası Raporu hakkındaki duruşmada kripto paralarda konu başlığı olacak. Fed Başkanı Jerome Powell, 7 Mart 2023 Salı günü yapılacak açık oturumun katılımcıları arasında yer alıyor. Piyasa, Fed’in yılın geri kalanına ilişkin faiz artırım planına ilişkin görüşünü beklerken, Powell’ın kripto piyasasına ilişkin yorumları da önemli bir gelişme olarak gelebilir. Fed Başkanı’nın yorumları, kripto para piyasasının daha iyi düzenlenmesine ihtiyaç olduğunu söylediği Eylül 2022’deki görüşlerinin ardından geliyor.

Toplantı, ABD’li düzenleyici SEC’in son zamanlarda kripto piyasası üzerindeki bir dizi düzenleyici yaptırım eylemi göz önüne alındığında oldukça önemli. Kripto şirketleri, ABD bankacılık ortaklarının isteksizliği nedeniyle ABD doları bağlantılı işlemlerle çalışmakta giderek daha fazla zorlukla karşı karşıya kalıyor. Düzenleyici netlik eksikliği gibi diğer sorunlar piyasa gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

FED Başkanı'ndan Bitcoin Kritik Açıklamalar

ABD’li senatör Bill Hagerty, Powell ile kripto paraları tartışacak

Duruşmanın asıl konu başlığı, Fed’in ABD ekonomisinin durumu hakkındaki görüşleri ve faiz oranlarını yükseltirken enflasyonu nasıl kontrol edeceği hakkında planları olacak. Son aylık faiz artışı duyuruları etrafındaki trendlere göre Powell’ın FOMC toplantısının ardından yaptığı konuşmaların kripto fiyatları üzerinde önemli bir etkisi var.

ABD’li senatör Bill Hagerty, duruşma sırasında Fed Başkanı ile kripto konusunu tartışacağını söyledi. Bu bağlamda, Powell kripto düzenlemesi ve ilgili riskler hakkındaki niyetini netleştirirse, tam teşekküllü bir kripto çöküşü olmasa da kripto fiyatlarında hafif bir düşüş şansı olabilir. Eylül 2022’deki bir panel tartışması sırasında yaptığı açıklamalarda, bir sonraki kripto çöküşünün potansiyel olarak daha geniş piyasa sonuçları olabileceği konusunda uyarmıştı.

Jerome Powell’ın açıklamaları Bitcoin için risk teşkil ediyor mu?

Piyasa uzmanları, Powell’ın politika sıkılaştırma prosedürlerinin yenilenmesi yönünde sinyal verdiğini gösteren herhangi bir ipucunun peşindeler. Beyan edilen sıkı bir şahin Fed duruşu, Bitcoin gibi riskli piyasalara darbe olacak ve hızlı bir trend değişimine neden olabilir.

Piyasalar, Başkan Powell’dan üç haftayı aşkın bir süredir haber alamadığından, Fed Başkanı’nın ne söyleyeceğini ve Mart ayı için daha büyük bir faiz artırımı olasılığının olup olmadığını öğrenmek için özellikle istekli olacaklar. Son 25 baz puanlık artıştan önemli ölçüde daha yüksek olacak olan potansiyel bir 50 baz puanlık faiz artırımına ilişkin piyasa çapında şimdiden spekülasyonlar var.

Şimdi satın almalıyım? Veriler neler söylüyor?

Twitter’dan MacroCRG’a göre, fiyatın durgun kalmasına rağmen BTC için Açık Faizin (OI) 100 milyon dolarlık önemli bir artış gösterdi. Farkında olmayanlar için OI, bir vadeli işlem veya opsiyon piyasasına para akışının bir metriğidir. Artan açık faiz, piyasaya yeni paranın girdiğini, azalan açık faiz ise paranın piyasadan çıktığını gösterir.

Ayrıca, mevcut tüm long işlemler tasfiye edilirken Bitcoin’in fiyatının hafta başında düşmesi durumunda Bitcoin’de long pozisyon tutmanın özellikle tehlikeli olacağını belirtmek gerekiyor. Daha önce tartışıldığı gibi Fed’in açıklamalarından sonra BTC’nin düşmesi bu senaryo çok daha mantıklı olacak. Sonuç olarak, herhangi bir fiyat düşüşü olursa, yatırımcılara uygun bir satın alma fırsatı sunabilir. Altcoinhaberi.com olarak analistlerin kısa vadede Bitcoin’den neler beklediğine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu