eToro bu 4 altcoinin alımlarını durduruyor!

eToro, SEC’in menkul kıymet olarak nitelendirmesinden sonra, ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), akıllı sözleşme platformu Algorand (ALGO) ve diğer iki altcoinin alımlarını durduruyor. Bu doğrultuda yapılan bir duyuruda eToro, ABD müşterilerinin artık ALGO, MATIC, oyun metaverse’i Decentraland (MANA) ve gizlilik odaklı protokol Dash (DASH) satın alma imkanına sahip olamayacaklarını belirtti. Bu durum, ABD’nin dijital varlıklara yönelik en son düzenleyici hamlelerinin bir sonucu olarak gerçekleşti.

eToro, hızla değişen düzenleyici ortamı göz önünde bulundurarak sunduğumuz kripto varlıkları değerlendiren bir yapıya sahiptir. Son gelişmeler nedeniyle, ABD müşterilerimize yönelik kripto teklifimizde bazı değişiklikler yapacağız.”

eToro açıklaması:

eToro’nun bu kararı, SEC tarafından Binance ve Coinbase’e dava açılmasına denk geliyor. Geçen haftaki davalar kapsamında, SEC, eToro’nun alımını yasakladığı dört altcoin de dahil olmak üzere birçok altcoin’i menkul kıymet olarak nitelendiriyor. Yasağın 12 Temmuz’da yürürlüğe gireceği belirtiliyor. ABD müşterileri, söz konusu dört varlığı hala elde tutma ve satma imkanın sahip olacak.

Buna bağlı olarak Çarşamba günü saat 6:00 AM ET’den itibaren durdurma gerçekleşecek. ABD müşterileri Algorand (ALGO), Decentraland (MANA), Dash (DASH) ve Polygon (MATIC) pozisyonlarını açamayacak. Müşteriler bu kripto paralardaki mevcut pozisyonlarına devam edecek veya satma imkanına sahip olacak.

eToro, “Kripto varlıkları destekliyoruz. Kullanıcılarımıza çeşitlendirilmiş bir varlık sınıfı yelpazesi sunmak önemli. Kripto sektörünün geleceğini şekillendirmekte kararlıyız. Sıradan yatırımcılar için erişimi desteklemek adına dünya genelinde düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmaya da kararlıyız. Bu değişikliklerin yalnızca ABD müşterilerini etkilediğini lütfen unutmayın. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin” dedi.

Listeden çıkarma haberleri ardı ardına geliyor

Ticaret devi Robinhood, SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirildiği için bazı coinleri listeden çıkarıyor. Bu karara bağlı olarak 27 Haziran’dan itibaren Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon’u (MATIC) listeden çıkıyor.

Hatırlanacağı gibi geçen hafta birçok altcoinin fiyatı düştü. ADA, MATIC ve SOL gibi büyük piyasa değerine sahip tokenlarda SEC davası nedeniyle çöküşler gerçekleşti.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu