Esenboğa işletmesinin TAV’a devrine Rekabet’ten onay

Rekabet Heyeti, birtakım devralma süreçlerinin onaylanmasını kararlaştırdı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımına yönelik ek yatırımların imali ile iç/dış çizgiler, CIP, genel havacılık terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanarak devredilmesine dair özelleştirme süreci ile TAV Havalimanları Holding AŞ tarafından devralınmasına müsaade verildi.

Mayıs 2025’e kadar işletme hakkı bulunan TAV, Esenboğa Havalimanı’nın işletme hakkını 2050 yılına kadar uzatmıştı. Cengiz İnşaat ve Limak İnşaat-Limak Güç iştirakinin da katıldığı Esenboğa Havalimanı’nın kapasitesinin geliştirilmesi ve 25 yıllık işletme hakkı için düzenlenen ihaleyi TAV’ın, 475 milyon eruo artı KDV ile kazandığı açıklanmıştı.

Turan Teknoloji’nin zamanına onay

Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Şurası tarafından Aydınlı Moda Dokuma Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satışı sürecinin kapsamda olmadığı kararlaştırıldı.

Turan Teknoloji AŞ’nin bir kısım payının emisyon primli sermaye artırımı yoluyla Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ tarafından devralınması sürecine müsaade verilmesi uygun bulundu.

Başa dön tuşu