Erdoğan’dan yeni parti cevabı: Bunları çok dert etmiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti kurulacak argümanları üzerine, “Bu noktada bunları çok kaygı etmiyoruz. Birlikte yürüyen arkadaşlarımız bizim yoldaşımızdır. Biz de yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, yeni parti kurulacağı tezleri üzerine, “Benim partimin içerisindeki muvazzaf milletvekillerimin ortasında bu türlü bir şey kelam konusu değil. Partimle ilgisi olmayanların bu türlü bir çalışması varsa o da farklı husus. Biz de bu haberleri sizlerden duyuyoruz. Buna emsal olayları geçmişte çok yaşadık. Küme kuracak biçimde milletvekili sayısıyla ortamızdan ayrılanlar oldu, artık tarih oldular. Kimse onları hatırlamıyor bile. Öbürleri ayrıldı onlar da tarih oldu. Onun için her siyasi partinin bunlar maalesef ömür süreci içinde olan hadiselerdir. Biz yola çıktığımız arkadaşlarımızı daima yoldaş olarak gördük fakat yoldaş olmaktan çıkıp farklı istikamete gidenler oldu. Bu noktada bunları çok kaygı etmiyoruz. Birlikte yürüyen arkadaşlarımız bizim yoldaşımızdır. Biz de yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

“İDLİB’DE TÜM ÇABAMIZI GÖSTERİYORUZ”

Suriye’deki son gelişmeleri kıymetlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ağustos sonu eylül başı üzere bir toplantı söz konusu. Bu tepeyi gerçekleştirip başta İdlip olmak üzere bu etapta neler yapabiliriz bunları görüşme imkanımız olacak. İdlib’le ilgili olarak Rusya ve Türkiye olarak tüm çabası gösteriyoruz” diye konuştu. 

Haberturk.com
https://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-yeni-parti-iddialarina-yanit-2501658

Başa dön tuşu