Erdoğan: (S-400) yükleme çalışmaları sürüyor

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Tepe Toplantısı’na katılmak üzere 8-9 Temmuz’da Devir Başkanı Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’ya gitmeden evvel açıklamalarda bulundu.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Kurulu üyeleri ve Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile görüşecek olan Erdoğan, Bosna Hersek Halklar Meclisi Lideri Bakir İzetbegoviç ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u kabul edecek. 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Ülkemizin bu coğrafyalarda yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur. İç barış için uğraş ediyoruz. Çeşitli işbirliği planlarıyla da istikrarın katkısına değer veriyoruz. 

Srebrenitsa soykırımının 24’üncü yıl dönümünde şehit olan kardeşlerimizin aziz anılarını yad edeceğiz. 

Doğu Akdeniz’de sondaj gemilerimiz araştırmalarına devam ediyor. Gerek Türkiye gerek Güney Kıbrıs’taki soydaşlarımız olarak süreci birebir kararlılıkla sürdürüyoruz. En son G20 Doruğu’nda görüştüğümüz kimi başkanlara de birebir hassasiyetimizi aktardık. 

Dün Yunanistan’da da seçim oldu, Miçotakis yüzde 40 üzere bir oy oranıyla seçimi kazanmış üzere görünüyor. Kendisini arayıp tebrik ettim. İsteğimiz Ege’de, Akdeniz’de rastgele bir badireyi bundan sonraki süreçte asla yaşamayalım. 

S-400’ün seyahat hazırlığı devam ediyor, tarih için ısrar etmeyin. Bizim kendileriyle mutabık kaldığımız tarihler var. Burada da yerleşim planlarının nereye konuşlanacağının planlamasını Genelkurmay Liderlerimiz yapacak. Gelen tüm S-400’ler burada konuşlanacak, ülkemiz ve tüm dünya için güzel olsun. 

 

 

 

 

 

haberturk.com

Başa dön tuşu