Endonezya, Devlet Bağlantılı Kripto Para Borsasını Başlattı!

300 milyona dayanan nüfusu ve kripto paraların oldukça yaygın olmasıyla bilinen Asya ülkesi Endonezya, kripto paralar için düğmeye bastı. Reuters’ın sabah saatlerinde paylaştığı habere göre Endonezya hükümeti devlete ait bir kripto borsasına start verdi.

Emtia Vadeli İşlem Düzenleme kurumu yaptığı açıklamada ulusal borsa ile yatırımcıları daha iyi koruyacaklarını vurguladı. Hükümet bu hamle ile kripto para alım-satımı yapan vatandaşları kontrolü altında tutmak istiyor. Devlet kurumları ülkedeki kripto para yatırımına dair istatistikleri de halka açık olarak paylaştı.

Bappebti’nin verilerine göre Asya ülkesinde 17,54 milyon kişi kripto para ile uğraşıyor. Ancak ülkede yükselen faiz oranları son 6 ay içerisinde kriptoya olan talebin düşmesine neden oldu.

2023’ün ilk yarısında Endonezyalı yatırımcılar toplam 4,42 milyar dolar değerinde işlem yaptı. İstatistikler bu rakamın bir önceki döneme göre %68 daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Ülke vatandaşlarının en çok tercih etti coinler ise sırasıyla Tether, Bitcoin, Ethereum ve Ripple oldu.

Endonezya hükümeti, vatandaşların kripto para ile ödeme yapmasına yasak getirse de alım-satım işlemlerine izin veriyor.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu