Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Şırnak Valisi Aktaş atandı

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya misyonundan alınarak, yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Şırnak Valiliğine, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliğine ise Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karara nazaran, Emniyet Genel Müdürlüğü misyonuna Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Mehmet Aktaş’tan boşalan Şırnak Valiliğine, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliğine ise bir devir Hakkari Belediye Lider vekilliği misyonunu de yürüten Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim atandı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya İçişleri Bakanlığı buyruğunda Bakanlık Müşavirliğinde görevlendirildi.

Mehmet Aktaş kimdir?

Emniyet Genel Müdürlüğü vazifesine atanan Aktaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu İdaresi kısmından mezun oldu.

Aksaray’ın Gülağaç, Malatya’nın Kuluncak, Muş’un Hasköy, Düzce’nin Cumayeri ve Rize’nin Çayeli ilçelerinde kaymakamlık vazifesinde bulunan Aktaş, 2010-2014 yıllarında İçişleri Bakanlığı Vilayetler Yönetimi Genel Müdürlüğünde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Lideri olarak misyon aldı.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı vazifesine getirilen Aktaş, 2016’da Karabük Valiliği akabinde da 2017’de Şırnak Valiliği yaptı.

Mehmet Aktaş, evli ve 3 çocuk babası.

Ali Hamza Pehlivan kimdir?

Şırnak Valiliğine atanan Ali Hamza Pehlivan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat kısmından mezun oldu.

Giresun’un Doğankent, Erzincan’ın Kemah, Giresun’un Piraziz, Kahramanmaraş’ın Göksun, Bursa’nın İznik ilçelerinde kaymakamlık misyonunda bulunan Pehlivan, 2017 yılında Bayburt Valisi olarak atanmıştı.

Cüneyt Epcim kimdir?

Bayburt Valiliğine atanan Cüneyt Epcim, Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Afyonkarahisar’ın Başmakçı, Artvin’in Ardanuç, Çorum’un Mecitözü ilçelerinde kaymakamlık misyonunda bulunan Epcim, 2014 yılında Hakkari Valiliğine Vali Yardımcısı olarak atanmıştı.

AA

Başa dön tuşu