Elon Musk’un Twitter’ından Bu Altcoin İçin Askıya Alma Kararı! – Altcoinhaberi.com

Geçen yıl Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, benimsenmesine öncülük ettiği bir altcoin için ayrılık kararı alabilir. Twitter’dan birkaç geliştirici tip botlarının devre dışı bırakıldığını bildiriyor.

Twitter bu altcoin için bahşiş özelliğini askıya alıyor

Twitter’ın Dogecoin’i bağış veya tip seçeneği haline getirmesi, yıllardır DOGE’nin benimsenmesinin ana özelliklerinden biriydi. Bu özellik, DOGE kullanıcılarının en sevdikleri fenomenlere kolayca bahşiş vermelerini mümkün kıldı. Kullanım kolaylığı ile meme coin’in benimsenmesini destekledi. Ancak görünüşe göre Twitter artık botu platformunda istemiyor.

Çarşamba günü Twitter’dan “Doge Designer”, Dogecoin tip botunun Twitter’da askıya alındığına dikkat çekti.

Botun, kullanıcıların Twitter’da DOGE kullanmasına izin vermek dışında başka bir işlevi olmadığını da belirtmekte fayda var. Bu nedenle, askıya alma işleminin, Twitter’ın henüz Dogecoin’i içermeyen kendi bahşiş özelliğinin kullanımını teşvik etmek amacıyla yapılmış olması mümkün.

Bununla birlikte, Sodogetip tarafından tanıtılan başka bir Dogecoin tip botu hala çalışır durumda. Sonuç olarak, bu bulgular, askıya almanın muhtemelen geçici süreliğine olacağını gösteriyor.

Gelişme DOGE için ne anlama geliyor?

Dogecoin’in fiyatı, devrilme botunun askıya alınmasından gerçekten etkilenmedi. Bunun yerine, meme coin piyasa trendini takip etmeye ve Twitter’a gelen kripto entegrasyonları hakkındaki haberlere tepki vermeye devam ediyor.

Şu anda, Twitter’ın DOGE’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanmasının olası bir resmi kabulü, fiyatı üzerinde her şeyden daha fazla etki yaratıyor. Muhtemelen Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Elon Musk ile Twitter’ın başında, Musk zaten birkaç şirketi için DOGE ödemeleri uyguladığı için bu bir olasılık olmaya devam ediyor. Bu arada, ELon Musk SEC karşısında kazandığı yeni davadan sonra Dogecoin’in hacim topladığını belirtelim. Altcoinhaberi.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

DOGE şu anda kritik bir noktada. Geçen hafta kaydedilen 0,09 dolar desteğini tutamazsa, boğaların 0,08 dolar seviyesine başka bir düşüş için hazırlanmaları gerekebilir. Öte yandan, 0,1 doların üzerinde bir kırılma, Kasım 2022’nin en yüksek seviyesi olan 0,15 doları test etmeye geri gönderebilir.

Twitter ve Tesla haberleri altcoin balinalarını Dogecoin’e yönlendiriyor

Santiment tarafından sağlanan verilere göre balinalar, geçen hafta 100,000 doların üzerinde 70 farklı Dogecoin işlemi gerçekleştiğini gösteriyor. Dogecoin ayrıca, Tesla’nın henüz SEC davası ardından BSC balinaları arasında en popüler token haline geldi. Bu arada Twitter, ABD genelinde düzenleyici lisanslar aramaya ve sosyal medya ağı genelinde ödemeleri uygulamak için gereken yazılımı oluşturmaya başladı. Bu haberler istikrarlı olarak DOGE fiyatında ve işlem hacminde artışı izliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu