Elon Musk Tweetiyle Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu!

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce paylaştığı bir mem ile piyasayı tekrar hareketlendirdi. Musk’ı harekete geçiren kişi, 5 bin takiçili bir Zagreb Üniversitesi öğrencisiydi.

Elon Musk tekrar sahnede

Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Musk, geçtiğimiz hafta sonu oldukça aktifti. 3 farklı tweet ile 3 altcoin’in fiyatında 5x’in üzerinde ralliyi tetikledi.

Twitter CEO’su, bugün yeni bir tweet’te Dogecoin’i konu alıyor. Bir Twitter kullanıcısı olan @EPavlic, geçtiğimiz saatlerde Dogecoin kurucusu Billy Markus ve Elon Musk’ı etiketlediği aşağıdaki mem’i paylaştı.

Elon Musk daha sonra insanların köpekleri ne hale getirdiğini konu alan bir görsel ile cevap verdi. Bu esnada, köpek temalı bir kripto para birimi olan Dogecoin, %3’in üzerinde yükseltmek için fırsat buldu.

Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, DOGE fiyatı gün içinde sadece Musk’ın paylaşımı esnasında hareket etti. Fiyat rallisi beklendiği kadar büyük değildi. Fakat, Dogecoin’in piyasa genelinden ayrılmasına yardımcı oldu. DOGE fiyatının %3 yükseldiği esnada, BTC ve ETH dahil tüm altcoin’ler kırmızıdaydı.

Elon Musk eskisi kadar etkili mi?

Hiç şüphe yok ki, Dogecoin üzerinde dünyanın en zengin insanlarından biri olarak Musk’ın muazzam bir etkisi var. 2021’de, DOGE’un fiyatını etkilemek ilk adımları atmaya başladı. DOGE’nin tüm zamanların %27.668’lik artışında Musk’ın parmağı olduğunu söylemeye gerek yok.

Ancak 2022’de piyasa koşulları kötüleştikçe Dogecoin ile Musk arasındaki korelasyon düştü. Aslında Musk, birkaç kez DOGE hakkında tweet attı. Ancak fiyat hareketi üzerinde çok az etkisi oldu veya hiç etkisi olmadı. Son zamanların en başarılı hamlesi, Dogecoin fiyatında üç haneli ralliyi tetikleyen, Twitter logosunu Dogecoin olarak değiştirmek oldu.

Twitter hamlesi, DOGE fiyatında 24 saatten daha kısa bir sürede %30’luk artışla sonuçlandı. Ancak, logo sosyal medya platformunda üç günden fazla kalmasına rağmen ralli yalnızca bir gün sürdü.

DOGE fiyatı ne durumda?

Haftalık zaman çerçevesindeki teknik analizler, gelecekteki Dogecoin fiyat eğilimi için çelişkili işaretler veriyor. Fiyat, uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden (kesikli) çıkarken, 0,115 dolarlık direnç alanının üzerine çıkamadı.

Şu anda 0,067 dolardaki üçgenin tabanına çok yakın işlem görüyor. Tüm üçgenin yüksekliğini kateden bir kırılma, fiyatı 0,04 dolara çıkaracak ve bu süreçte yeni bir yılın en düşük seviyesine ulaşacak.

Bununla birlikte, üçgenin direnç çizgisinden bir kırılma, bu uzun vadeli DOGE fiyat tahminini geçersiz kılacak. Bu durumda, gelecekteki fiyat hareketi için en olası taslak, ortalama fiyatın 0,105 dolara yükselmesi olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu