Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor?

Elon Musk, yeni bir ‘süper uygulama’ inşa etme vizyonunun bir parçası olarak bu hafta Twitter için ciddi bir dönüşüm başlattı. Twitter binasının ve uygulamasının logosunu “X” ile değiştirdi. Bu dönüşüm, yeni platforma Dogecoin’in (DOGE) entegre olacağına dair yaygın spekülasyonlara yol açıyor.

“Yakında özel bir şey geliyor”

Elon Musk dün gece geç saatlerde Twitter’dan, “Yakında özel bir şey geliyor” diyerek heyecana yol açtı. Bu şifreli mesaj, kripto topluluğu aracılığıyla, özellikle Dogecoin meraklıları arasında dalgalar gönderdi.

Birçok kişiye göre Musk’ın duyurusu, Dogecoin’i kendi uygulaması X’e bir ödeme yöntemi olarak ekleyeceğinin habercisiydi. Bunun ardından, meme projelerini destekleyen bir fenomen olan David Gokhstein’da entegrasyonu bekleyenler kadrosuna katıldı. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, ünlü ekonomist Raoul Pal’da beklentilere destek veriyor.

DOGE gibi XRP topluluğu da hak iddia ediyor

Musk, Dogecoin hakkındaki spekülasyonların yanı sıra, uygulamanın yeni logosu olan basit bir “X” harfinin bulunduğu bir görsel paylaştı. Bu görüntü, özellikle yeni logo ile XRP’nin sembolü arasındaki benzerliğe dikkat çeken XRP meraklıları arasında başka bir heyecan dalgasını ateşledi.

Gelişmelerin ortasında, DOGE fiyatı kazanımlarını hafta sonuna kadar sürüyor. 30 Temmuz’da günlün kazancını %3,5’in üzerinde tutmaya devam etti. Musk’ın tweet’ine verilen bu ani yanıt, sözlerinin piyasada yarattığı etkiyi gösteriyor.

DOGE için sırada ne var?

Kripto analisti Altcoin Sherpa, Dogecoin’in (DOGE) daha yüksek fiyatlar için yeterli yakıtı olduğunu söylüyor. Güncel analizlerinde, Dogecoin’i bir satın alma fırsatı için izlediğini paylaştı. Özellikle, 0,075 dolar civarındaki 200 günlük EMA’yı hedeflediğini söylüyor. Sherpa bu noktada sonra 0,90 dolara kadar yükseliş bekliyor. Analizlerine göre:

DOGE: Genel olarak gerçekten güçlü görünen birkaç alttan biri. Şu anda hangi seviyelerin anlamlı olacağından emin değilim, ancak bu yakın gelecekte 0,09 dolara kadar çıkmaya devam ederse şaşırmam.

26 Temmuz tarihinde DOGE fiyatı, 0,80 dolarlık genel direncin üzerine çıkmayı başardı. Ancak, bu yükseliş ivmesini sürdürmekte zorlandı. Fiyat daha sonra bir miktar düşüş gösterdi. Bu durum, yatırımcıların daha yüksek seviyelerde satışa geçtiğini gösteriyor. Bu esnada ayılar, fiyatı 0,08 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekerek düşüş eğilimini hızlandırdı. Teknik analizlere göre şimdi, fiyatın yakın vadede izlenmesi gereken önemli bir destek seviyesi olan 0,07 dolara doğru düşmesi muhtemel.

0,07 dolar kritik

Ancak, olumlu bir işaret, fiyatın 0,07 dolardan destek bulması. Bu durum, yatırımcıların düşüşlerden alım yapmaya başladığını ve fiyatın tekrar yukarı yönlü hareket edebileceğini gösterecek. Eğer bu olumlu senaryo gerçekleşirse, boğalar sıradaki direnç olan 0,08 doları hedefleyecekler. Bu durumda, DOGE fiyatı 0,10 dolara kadar yükselme potansiyeline sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu