Elon Musk Bağlantılı Cüzdanlar, Bu Altcoin ile Doldu!

Kripto dünyasında Elon Musk adı geçince doğal olarak akla Dogecoin geliyor. Ancak, Tesla CEO’su Elon Musk’ın başı Dogecoin için ‘insider trading’ suçlamasıyla belada. Bununla birlikte, Musk yine de rahat durmuyor. Verilere göre, Elon Musk bağlantılı Robinhood cüzdanlarında 10 milyar DOGE hareketliliği yaşandı.

Elon Musk birçok DOGE cüzdanını mı kontrol ediyor?

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere bazı yatırımcılar, Dogecoin hayranı Elon Musk’ı, ‘insider trading’le suçladı. Tesla CEO’su, Çarşamba günü New York’ta açılan bir toplu davada, insider trading’le ve piyasa manipülasyonu suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Buna rağmen, Elon Musk bağlantılı Robinhood cüzdanlarında büyük miktarda DOGE hareketi gerçekleşti.

Tesadüfen, birçok kez Elon Musk ile bağlantılı olan Robinhood cüzdanları, davadan sonra meme coin varlıklarının büyük ölçüde yeniden karıştırılmasına tanık oldu. Aslında, Elon Musk veya Twitter ile ilgili büyük olaylar sırasında DOGE transferlerinin zamanlaması, on-chain analistler arasında soru işaretleri yarattı.

Elon Musk

Bu arda, davaya göre, Elon Musk ve Tesla birden fazla DOGE cüzdanını kontrol ediyor. Yatırımcılar, Musk’ın Twitter’ın logosunu Dogecoin’in logosuyla değiştirdikten sonra Nisan ayında 124 milyon dolarlık DOGE token sattığını iddia ediyor. 26 Mayıs’ta ABD Bölge Yargıcı Alvin Hellerstein, davalıların önyargıyla karşılaşmayacağını belirtti. Böylece, üçüncü tadil edilmiş şikayete muhtemelen izin vereceğini ima etti. Elon Musk ise dava değişikliğinin haksız olduğunu söyledi.

Musk bağlantılı cüzdanlarda DOGE hareketliliği

BitInfoCharts’ta Robinhood olarak etiketlenen “DPDLB” birçok kez Elon Musk ile ilişkilendirildi. Hatta analitik platformu Lookonchain, cüzdanın neden Musk’a ait olduğuna dair bazı kanıtlar paylaştı. “DH5ya” neredeyse tüm DOGE’u “DPDLB “ye aktardı.

Davanın ardından, Dogecoin’in “DPDLB “den “DDuXG “ye büyük miktarda aktarımı gerçekleşti. 1 Haziran’da 9,3 milyardan fazla DOGE “DPDLB “den “DDuXG “ye transfer edildi. Ayrıca, “DPDLB” 22 ve 23 Mayıs tarihlerinde 8 milyardan fazla DOGE’yi “DDuXG “ye aktardı. Bu arada, “DPDLBA” meme coin’inin en büyük sahibi konumundaydı. Bu cüzdan, neredeyse token’in %25,24 arzını elinde tutuyordu. Cüzdan adresi Aralık ayında 2,6 milyar dolar değerinde yaklaşık 35 milyar DOGE tutuyordu. Musk’ın Twitter CEO’luğundan istifa etmesi sürecinde “DDuXG “ye büyük bir transfer oldu.

“DEgDV” 1,42 milyar değerinde 19,88 milyar DOGE ile meme coin’inin en büyük holder’ı haline geldi. Bununla birlikte, bu durum, “DDuXG “nin bu cüzdana DOGE aktarmaya devam etmesinin ardından gerçekleşti. 2 Haziran’da cüzdana 5 milyardan fazla DOGE transferi gerçekleşti. Bu hareketlerden sonra, bahse konu cüzdan şu anda toplam Dogecoin arzının %14,24’ünü elinde tutuyor.

Yakın zamanda, “DDuXG” 3,4 milyar DOGE’yi “DEgDV “ye taşıdı. Bu, tam da Twitter ile ilgili bir etkinliğe denk geldi. Bu yüzden, Elon Musk ile çakışan bu transferler çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Basın zamanında meme coin’i, günlük bazda %0.83 artışla 0,07215 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan, DOGE bu yıl bir türlü 0,10 dolar seviyesini kalıcı olarak geçemedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu