Efsane Kripto Traderı, Bu Coin İçin Tüm Altcoinlerini Satacak!

Şok edici bir gelişme olarak, bir zamanlar altcoin maksimalisti olan ünlü kripto meraklısı Ran Neuner, geçtiğimiz günlerde bütün altcoin varlıklarını Bitcoin lehine tasfiye ettiğini açıkladı. Neuner’in fikir değişikliği, bir sonraki boğa piyasasının potansiyel anlatısı hakkında derin bir farkındalıktan kaynaklanıyor.

Bu kripto para, geleceğin altını”

Ran Neuner, ekonomik çöküşlerden jeopolitik gerginliklerin tırmanmasına kadar uzanan hükümet hataları nedeniyle yatırımcıların güvenli varlıklara akın edeceğine inanıyor. Buradan hareketle Neuner, şu açıklamayı yapıyor:

Hükümetlerin çılgınca şeyler yapacağını düşünüyorum. Ve bence hükümetler çılgınca şeyler yapmak istediklerinde, insanlar altına akın edecekler.

Altın, geleneksel olarak çalkantılı dönemlerde tercih edilen güvenli liman. Sarı metal, son dönemde önemli ölçüde değer kazandı. Neuner’e göre yükselen altın fiyatları, yatırımcıların hükümetin olası yanlış adımlarına karşı kendilerini hazırladıklarını gösteriyor.

Kripto
Altın fiyatı / Kaynak: TradingView

Bununla birlikte Neuner, altın için de “zor bir an” öngörüyor. Buna göre, Bitcoin’in tercih edilen bir güvenli liman olarak onu geçeceği bir nokta var. Altın, uzun süredir sahip olduğu statüye rağmen, on-chain doğrulanabilir değil. Merkez bankaları belirli bir miktarda altına sahip olduklarını iddia ediyorlar. Ancak on-chain doğrulama olmadan bunu kesin olarak kanıtlamaları zor.

Kripto
Dünya Çapında Altın Rezervleri / Kaynak: Statista

Neuner’in teorisine göre, “bir yerlerde bir hükümet ya da merkez bankası altın konusunda aptalca bir şey yapacak…. İnsanlar Bitcoin’e akın edecek.” Yatırımcı davranışındaki bu önemli değişimin Bitcoin için önemli bir an olması mümkün.

Bitcoin’in evrimi: Yeni bir yatırım sınırı

Bitcoin sadece yaklaşan bir güvenli liman değil, aynı zamanda son zamanlardaki gelişimi de Neuner’i heyecanlandırıyor. Neuner, Bitcoin’e Ethereum’a benzer bir işlevsellik kazandıran Ordinals’ın lansmanına dikkat çekiyor. Bu bağlamda, “Bitcoin sadece bir değer deposu olmaktan çıkıp, Ethereum’a rakip olmaya başladı” diyerek heyecanını dile getiriyor.

Gerçekten de, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’de token çıkarabilme, akıllı sözleşmeler çalıştırabilme ve Bitcoin sanal makinesinin piyasaya sürülmesi kripto ortamını önemli ölçüde değiştirdi. MicroStrategy’nin eski CEO’su Michael Saylor bile BRC-20 tokenlerinin ortaya çıkışını “yükseliş” olarak ilan etti.

Ancak Neuner’in heyecanı Bitcoin’in teknik ilerlemeleriyle bitmiyor. Altcoin’lerini satma kararı, Bitcoin’e ve onun etrafında inşa edilen altyapıya yatırım yapmanın küçük altcoin’lerden daha iyi bir perspektif sunduğuna olan inancından kaynaklanıyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Bitcoin’de gerçekten ama gerçekten yeni bir döneme girdik… Başka bir yerde küçük altcoin’lere yatırım yapmayı mı tercih ederim? Yoksa Bitcoin ekosistemi üzerine inşa edilen muhteşem altyapıya mı yatırım yapmayı tercih ederim?

Kripto

Altcoinleri ne zaman satmak gerekiyor?

Ran Neuner heyecanlı olmakla birlikte, özellikle Bitcoin’in ölçeklendirme yetenekleri konusunda ileride zorluklar yaşanacağını da öngörüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların “kuru toz” ya da yatırım yapılabilir nakit biriktirerek bu yaklaşan devrime hazırlanmaları gerektiğine inanıyor.

Neuner, Bitcoin ve tokenları hızla yükselirken beklemenin diğer token fiyatlarının düşmesi anlamına geleceği konusunda uyarıyor. Onun tavsiyesi? Bitcoin’e ve gelişmekte olan ekosistemine şimdi girmek. Bir altcoin meraklısının bakış açısındaki bu ani değişim, kripto piyasasında hızla değişen dinamiklerin altını çiziyor. Bitcoin geliştikçe, bir sonraki boğa piyasası anlatısına hakim olması mümkün. Yine de bunu sadece zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu