Düşüşte yıkılmadı, ATH yapmaya yaklaştı: Yüzde 25 yükseldi!

Popüler kripto para birimi Celestia (TIA), geçtiğimiz gün gerçekleşen düşüşün etkilerini üzerinden atarak ATH yapmaya yaklaştı.

Matrixport’un Bitcoin spot ETF’lerin reddedileceğine yönelik manipülatif paylaşımı, kripto piyasasında büyük bir çöküşe neden oldu. Ancak kripto para birimleri, yaşadıkları düşüşü kısa sürede toparlamayı başardı. Aptos (APT), FUD etkisiyle 7,5 dolara iğne attıktan bir gün sonra 10 doları aştı. Arbitrum (ARB) de 1,45 dolardan 2 dolara yükseliş yaşadı.

Şiddetli düşüşün etkilediği bir diğer isim Celestia (TIA) oldu. TIA, FUD etkisiyle 13 dolar seviyesinden 9,36 dolara düşüş yaşadı. Bu düşüşü hızlı bir şekilde toparlayan TIA, kısa sürede ATH yapmaya yaklaştı.

TIA sarsıldı ama yıkılmadı: Yükseliş sürüyor

Celestia (TIA), Bitcoin spot ETF’lerin reddedileceğine yönelik söylentilerin etkisiyle büyük bir düşüş yaşadı. TIA, FUD etkisiyle sarsılsa da kısa sürede toparlandı ve ATH yapmaya yaklaştı. TIA, son 24 saatte yüzde 25 yükseldi.

CoinMarketCap verilerine göre, TIA işlem hacmi son 24 saatte yüzde 53’lük yükselişle 455 milyon dolar oldu. TIA’nin dolaşım azına göre piyasa değeri ise yüzde 19’luk artışla 2,24 milyar dolara ulaştı. Piyasa değerine göre sıralamada TIA, en iyi 42’inci kripto para konumunda.

Kısa süre önce piyasaya sürülen ve Binance gibi büyük borsalarda listelenen TIA, popülerliğini günden güne artırmaya devam ediyor. TIA, 3 Ocak tarihinde gerçekleşen FUD merkezli düşüşün etkilerini üzerinden atmayı başardı. 24 Aralık tarihinde 15,27 dolar ile ATH yapan TIA, gün içerisindeki yüzde 25’lik yükseliş ile yeni bir ATH yapmaya hazırlanıyor.

TIA grafik analiz Celestia

TIA, kripto para piyasasının Bitcoin spot ETF onayına odaklandığı bugünlerde ATH tazeleyebilir. TIA, 14,22 doların üzerinde kalıcı olduğu sürece 14,73 dolar direncini hedefleyecektir. Bu direnç noktasını aşması halinde TIA, kısa sürede 15,27 dolarda yer alan ATH’yi zorlayabilir. 15,27 doları aşması halinde ATH yapacak olan TIA, yükselişini şiddetlendirebilir. Bu durumda TIA için olası ATH bölgesi 16 dolar seviyesi olabilir.

Diğer taraftan TIA, düşüşte açılan longların temizlenmesi amacıyla satış baskısıyla karşılaşabilir. Bu durumda TIA, 13,08 dolarda yer alan destek noktasına kadar geri çekilebilir. Bu geri çekilmeyi atlatamaması halinde, TIA için sonraki destek noktası 11,5 dolar bölgesi olabilir.

Başa dön tuşu