Donald Trump’ın kripto desteği sürüyor: Boğa sinyali!

ABD Başkanı Donald Trump, Salı gecesi Mar-a-Lago’da Bitcoin madencileriyle yaptığı toplantıda desteklerini dile getirdi. Trump’ın kripto ile ilgili olumlu söylemleri dikkatlerden kaçmadı.

Yakın zamanda yaklaşan ABD seçimleri için kripto yanlısı Trump’ın, katılımcılara Beyaz Saray’da Bitcoin madenciliğini savunacağını ve madencilerin enerji şebekesi istikrarına katkıda bulunduğunu söylediği bildirildi .

Trump’ın Palm Beach tatil beldesindeki toplantının katılımcıları arasında Nasdaq listesinde yer alan Bitcoin madenciliği şirketi CleanSpark Inc. ve Riot Platforms’tan temsilciler vardı ve bunların birçoğu eski başkanla fotoğraf paylaşmıştı.  CleanSpark’ın kurucu ortağı S. Matthew Schultz, X gönderisinde “Az önce büyük bir Bitcoin hayranı olan ve Georgia, Mississippi ve Wyoming’deki CleanSpark Inc.’de yaptıklarımızı seven bir adamla karşılaştım” diye yazdı.

kripto trump donald

Eski ABD başkanı kripto paralara olan ilgisiyle gündeme geliyor

Donald Trump’ın kriptoyu benimsemesi, Gemini kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ve diğerlerinin katıldığı bildirilen Silikon Vadisi’ndeki etkinlikte görüldüğü gibi, sektördeki birçok liderin desteğini kazandı. Geçtiğimiz ay Trump, kripto para birimi ile siyasi bağışları kabul edeceğini açıklamıştı.

Cumhuriyetçi adayın açıklamasında, “Trump düzenlemeleri azalttı ve finansal teknolojide yenilikçiliği savunurken, Biden ve onun resmi vekili Elizabeth Warren gibi Demokratlar, ulusumuzun dünyaya nasıl liderlik ettiğine dair yanıtların yalnızca hükümete ait olduğuna inanmaya devam ediyor.” dedi.

Bu arada çeşitli kaynaklar geçen ayın sonlarında Joe Biden’ın yeniden seçim kampanyasının dijital varlık politikaları konusunda rehberlik için kripto endüstrisi üyelerine ulaştığını söyledi. Bu destek, Biden yönetiminin kripto para birimlerine yönelik pek de olumlu olmayan tutumunda önemli bir değişime işaret ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu