Dogecoin Satan Balinalar, Bu 3 Altcoine Akın Etti!

Popüler meme coin’i Dogecoin kısa süre önce, DOGE hayranı Elon Musk’ın resmi Twitter logosunun Doge olarak değiştirilmesinin ardından patladı. Öyle görünüyor ki balinalar bu fiyat artışını bir fırsat olarak görüyor. Bu arada, kripto balinalarının, 3 altcoin’i radarına aldığı tespit edildi.

Dogecoin balinaları, varlıklarını hızla nakde çeviriyor

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğinize göre, Dogecoin kısa süre önce resmi Twitter logosunun Doge olarak değiştirilmesinin ardından, hayranların meme kripto para birimini satın almak için acele etmesiyle %25’in üzerinde bir fiyat artışı yaşadı. Hızlı fiyat artışı, Dogecoin balinalarının düşük değerli varlıklarından faydalanmalarını sağladı. Bu zeki yatırımcılar çılgınlığı satın alarak Dogecoin’i 4 Şubat’ta önceki seviyelere geri gönderdi.

DOGE
DOGE 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Dogecoin, Elon Musk’ın attığı bir tweet’in etkisiyle 4 Şubat’taki fiyat artışıyla aynı olan 0,0958 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’in son fiyat artışı, 50 ve 200 üstel hareketli ortalamalar da dahil olmak üzere önemli teknik direnç seviyelerini geçmesine izin verdi.

Mevcut fiyat hareketi, sosyal medyanın kripto para piyasası üzerindeki gücüne ve etkisine bağlanabilir. Twitter logosundaki değişiklik gibi haberlere ve gelişmelere hızlı yanıt veren yatırımcılar hızla büyük kazançlar elde edebilir. Ancak bu durum, balinaların piyasa duyarlılığından faydalanması ve yatırımlarından fayda sağlaması için bir fırsat sunuyor.

Balinalar, son dakika haberleri ortaya çıkmadan önce son 24 saat içinde hızla büyük miktarlarda DOGE transfer etti. Amaç nakit çıkışı, OTC ticareti veya daha farklı.

Arbitrum, balina faaliyetleri tırmandı

Değişken bir kripto piyasasının ortasında, Arbitrum piyasa değeri sıralamasında önemli bir yükseliş kaydetti ve şu anda 39. sırada yer alıyor. Bunun büyük ölçüde platformun hızlı ve ucuz işlemler sunma kabiliyetinden kaynaklandığına inanılıyor.

ARB grafiği Kaynak: Santiment

Arbitrum’un piyasa değeri sıralamasındaki tırmanışı etkileyici olsa da zorlu oldu. Balinalar, platformun yerel tokenı ARB’nin fiyatında önemli dalgalanmalara neden olarak yatırımcıların dikkatli olmasına ve projenin geleceğinin netleştirilmesine ihtiyaç duyulmasına yol açtı. Ancak, bu zorluklara rağmen Arbitrum topluluğu iyimserliğini koruyor. Topluluk, APT ve OP gibi diğer tokenların davranışlarından ders çıkararak bilinçli kararlar aldı ve eğrinin önünde kaldı.

Arbitrum’un performansı, Arbitrum ARB’nin fiyatını yükselten ve piyasadaki konumunu sağlamlaştıran olumlu yatırımcı duyarlılığına da bağlanabilir. Kullanıcı dostu arayüzü, diğer Blockchain ağlarıyla sorunsuz entegrasyonu ve maliyet etkinliği, merkezi olmayan uygulamalar yaratan geliştiriciler ve girişimciler arasında popüler hale getirmiş gibi görünüyor. Platformun popülerliği, hızlı ve uygun fiyatlı işlemler sunma kabiliyetinden kaynaklanıyor gibi görünüyor ve bu da onu traderlar ve yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçim haline getiriyor.

Balinalar geçen ay milyonlarca dolarlık DYDX aldı

Tanınmış kripto analisti Ali, bu sabah Twitter’da piyasa duyarlılığının yanı sıra altcoin balinalarının şu anki satın alma alışkanlıkları hakkında bazı bilgiler paylaştı. Gönderiye göre, balinalar geçen ay boyunca 24 milyon dolardan fazla değerde DYDX biriktiriyor.

Dogecoin
DYDX fiyatı ve ağırlıklı duyarlılık / Kaynak: Santiment

Analist, DYDX’i çevreleyen piyasa duyarlılığı şu anda oldukça olumsuz olduğu için bunun dikkate alınmaya değer olduğuna inanıyor. Buna rağmen balinalar geçen ay 10 milyondan fazla DYDX satın aldı.

Dogecoin
DYDX 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

DYDX’in son 24 saatteki performansına bakıldığında CoinMarketCap, altcoinin %4,35’lik bir fiyat artışının ardından şu anda 2,45 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Altcoin, aynı zaman diliminde 2,53 dolar gibi yüksek bir seviyeye ve 2,36 dolar gibi düşük bir seviyeye ulaştı. Buna ek olarak DYDX, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla yaklaşık %3,13 ve %2,37 oranında güçlenmeyi başardı.

Balinalar 406 milyon LINK satın aldı

Twitter’da tanınmış bir kripto analisti olan Ali, Chainlink ekosisteminde fiyat hareketini önemli ölçüde etkileyebilecek bazı önemli faaliyetler tespit etti. Ali, bir tweetinde 68.540 adres tarafından yaklaşık 406 milyon LINK token satın alındığını gösteren zincir üzerindeki verilerin ayrıntılarını açıkladı.

Ali, adreslerin tokenları 6,3 ile 7 dolar arasındaki fiyatlardan satın aldığını belirtti. Analiste göre, bu durum LINK’in gelecekteki fiyat davranışı için teknik bir etkiye sahip olabilir. Belirtilen fiyatların etrafındaki büyük alım emirleri, LINK’in fiyatının daha düşük seviyelere düşmesini engelleyebilecek önemli bir destek alanını temsil edecektir.

TradingView verilerine göre LINK, yılın en yüksek seviyesi olan 8,397 dolardan yaklaşık %30 geri çekildikten sonra 5,900 dolarlık yerel düşük seviyeden toparlandı. Fiyat, yeni yılın başında başlayan ve kripto piyasasındaki tüm en iyi kripto para birimlerini kapsayan bir rallinin ardından 20 Şubat 2023’te yeni bir zirveye ulaştı. Ralli sırasında LINK, 5,569 dolardan yılın en yüksek seviyesine yükselerek %51’den fazla değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada LINK, Ali tarafından belirlenen büyük satın alma işleminin üst sınırının birkaç puan üzerinde, 7,271 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu