Dogecoin (DOGE) Sürat Kazandı! DOGE Neden Yükseliyor?

Popüler kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %60 oranında paha kazandı. Kripto para ünitesi CoinMarketCap datalarına nazaran yazının yazıldığı sırada 0.01235 dolardan süreç görüyordu.

Bilindiği üzere DOGE geçen yıl yaşadığı TikTok pump’ından sonra önemli bir yükseliş kazanmıştı. Dogecoin bu sefer de diğer bir çevrimiçi topluluk tarafından pump’lanıyor üzere görünüyor. Yükselişeten; bu ayki GameStop pump’ından sorumlu 4,1 milyon kullanıcıya sahip r/wallstreetbets subreddit kümesi sorumlu olabilir. Topluluğun şu anda GameStop’taki tıpkı durumu Dogecoin’de de denedikleri argüman ediliyor.

Bunun dışında Dogecoin’in yükselişe geçmesinin bir öbür sebebi olarak Dogecoin’in artık Ethereum ağında renDOGE olarak mevcut olması gösteriliyor. Bu sayede tokenize edilmiş DOGE artık merkeziyetsiz finans kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek.

Ethereum Ağında DOGE

DeFi projesi Ren dün OpenDAO ile iştirakinin yeni bir özelliğini duyurdu: Ethereum ağında DOGE. OpenDAO, Ethereum üzerindeki çeşitli varlıkları tokenize etmek için çalışan bir tertiptir ve kullanıcıların Ethereum ağı içinde daha az sürtünme ve giriş pürüzleri ile harcama yapmasına imkan tanır. Ren, “Dogecoin yatırımcısıysanız ve projede uzun müddettir çalışıyorsanız $DOGE’unuzdan faal bir halde kredi alabilirsiniz” tabirlerini kullandı.

Dogecoin, son haftalarda üç yeni borsa listelenmesi ve bir Pornhub entegrasyonu ile bir aktivite artışı gördü. Elon Musk’ın son Dogecoin tweetlerinin DOGE’a artan ilginin gerisinde olabileceği düşünülüyor.

Dogecoin TT Oldu

Öte yandan Dogecoin, Türkiye’de teknoloji kategorisinde Twitter’da Trend Topic (TT) oldu. Dogecoin hakkında 65 bine yakın tweet atıldı.

Başa dön tuşu