Dogecoin (DOGE) İşlem Ücretleri Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) Aşıyor

Shiba-Innu temalı göğüs kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile rekabet etmeye başladı. DOGE’deki toplam süreç fiyatları LTC ve BCH’yi aştı.

Dogecoin madenciliği mükafatları ve süreç hacimleri artık Litecoin ve Bitcoin Cash’te bulunanlarla karşılaştırılabilir. Dogecoin, piyasa bedelinde açısından şu anda 13. sırada yer alıyor. DOGE, yılın başından bu yana %1800 oranında paha kazandı. DOGE, GameStop olayı ve Elon Musk’tan gelen bir tweet üzerine tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine çıktı ve fiyat artışlarının birçoklarını 28 ve 29 Ocak’ta kaydetti.

Güçlü Bir Pazarlama Aracı

Kripto para pazarı araştırma şirketi Quantum Economics’in İrtibat Yöneticisi Gerald Votta, Crypto Briefing ile göğüs kripto para ünitesinin ardındaki viral hareketi tartıştı. Votta, “Meme’in gücü bedel yarattı ve bu köpeğin yüzü, viral olduğu tekraren kanıtlanmış güçlü bir pazarlama aracı” sözlerini kullandı.

Elon Musk’ın dayanağı, kripto para ünitesine çok fazla güvenilirlik kattı. Aslında, DOGE’nin zincir içi istatistikleri, Litecoin ve Bitcoin Cash’teki önde gelen ödeme protokolleriyle rekabet ederek kıymetli ölçüde gelişti.

Madencilik Daha Karlı

Kripto paranın toplam günlük fiyatları 1000 dolardan 27.000 dolara yükseldi ve Litecoin ve Bitcoin Cash’te görülenlere benzeri madenci fiyatları kazandı. Dogecoin’in yükselen fiyatı, madencilerin fiyatlarla daha fazla kazandıkları manasına geliyor. Ağdaki süreç fiyatı 1 Kb süreç başına 1 DOGE’dir. Yazım sırasında Dogecoin’in ortalama süreci 0.15 dolardı. Buna karşılık, Litecoin ve Bitcoin Cash süreçlerinin ortalama bedeli sırasıyla 0,05 dolar ve 0,0035 dolar.

Ağın toplam fiyatlarındaki artış, Ocak ayının iki gününde süratle yükselen fiyatlar kıymetine geldi. Aşağıdaki grafik, Dogecoin’in yükselen fiyatlarının görünür büyüklüğünü azaltan logaritmik ölçekte değişim olduğunu gösteriyor.

Toplam fiyatlar: Dogecoin (sarı), Litecoin (gri), Bitcoin Cash (mavi)(Günlük Ölçek) Kaynak: Coinmetrics

Ayrıca Dogecoin, Litecoin madencilerinin bir yan eseri olarak birleştirilmiş madencilik üzerinde çalışıyor. Daha yüksek karlılık, token’ın madencilik ekosistemini teşvik eder. Bununla birlikte, DOGE’un büyük bir dezavantajı var. Düşük fiyatları telafi etmek için 10.000 DOGE blok mükafatı vardır. Bu ekonomik uzlaşma, DOGE arzını sınırsız hale getirmiştir ve mevcut enflasyon oranı %4,1’dir.

Dogecoin Süreç Hacimleri

Günlük transfer edilen toplam USD hacmi şu anda Litecoin ile yaklaşık 100 milyon dolardır.
DOGE’nin Ocak ayındaki fiyat artışı, transfer hacminin 10 milyon doların altından 1,4 milyar dolara çıkmasına neden oldu.

USD cinsinden günlük zincir üstü transfer pahası: DOGE (sarı), LTC (gri), Bitcoin Cash (mavi), (Doğrusal Ölçek) Kaynak: Coinmetrics

Buna karşılık, BCH’deki 90 günlük ortalama süreç hacmi 825 milyon dolar. Bitcoin Cash fiyatları ile aktarılan paha ortasındaki eşitsizlik, BCH’nin yüksek hacimli süreçleri işlediğini gösteriyor. Öte yandan, Litecoin ve Dogecoin küçük transferler için kullanılıyor üzere görünüyor. Votta, DOGE’un BCH’nin piyasa kapitalizasyonunu geçmesinin muhtemel olmadığını öne sürdü.

Madencileri ödüllendirmek için enflasyonla uzlaşma da onun içsel bedelini düşürdü. Votta, Dogecoin’in “kıtlığı ve suratı nedeniyle Litecoin’i geçme ihtimalinin” olmadığını da kelamlarına ekledi. Dogecoin, kripto para ünitesini ipuçları, oyun kredileri ve mikro ödemeler için uygun hale getirir.

Bununla birlikte, Dogecoin hakkındaki fikirler epeyce olumludur ve devam eden kripto boğa piyasası tarafından desteklenmektedir. Para ünitesi uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip olmasa da, kripto para ünitesinin kısa vadeli teknik görünümü daha yükseğe tırmanmaya hazır olabilir.

Başa dön tuşu