Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Devam Ediyor!

Popüler kripto para ünitesi Dogecoin’e (DOGE) olan çılgın ilgi büyük bir süratle devam ediyor. Bilhassa Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerinden sonra bir ünlü akımı oluşturan DOGE, artık de ABD’li bir otomotiv firmasın radarına girdi.

Daytona Nissan bayisi Salı günü DogeCoin’i otomobil satışları için bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Florida merkezli bayi tarafından yapılan duyuru, DogeCoin (DOGE) piyasada son derece âlâ performans göstermeye başlamasıyla geldi. Bilindiği üzere DOGE geçtiğimiz haftalarda yeni bir çığır açmış ve Tesla’dan Elon Musk’ın token hakkında tweet atması sonrasında 0,84 dolarla tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı.

Daytona Nissan’dan Kendall Garrison, Dogecoin’e aşina olmadığını, lakin çalışanlarından birinin ona kripto parayla ilgili bir plan sunduğunu açıkladı.

Daytona Nissan Yalnızca 5000 Dolar Bedelinde Dogecoin Kabul Ediyor

Rapora nazaran Daytona Nissan, Dogecoin’de yalnızca 5.000 dolarlık ödeme kabul ederek oynaklık riskini sınırlıyor. Garrison, şirketin Dogecoin’de ödemeleri kabul etmek için kullanılacak bir kripto para cüzdanı oluşturduğunu söyledi. Garrison, şunları söyledi:

“Bu bizim için hakikaten çok uygun bir avantaj ve nitekim âlâ bir teşhir oldu.”

Şirket, Dogecoin ile ödeme yapmayı tercih eden müşterilerden gelen etkileyici yansıyı görmeye başladı bile. Yakın vakitte Dogecoin’i Nissan Sentra’yı satın almak için kullanan Ricardo Santiago isimli bir müşteri, diğerlerini da birebirini yapmaya çağırdı.

Başa dön tuşu